آخرین خبرها از بارندگی ها در لرستان – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

آخرین خبرها از بارندگی ها در لرستان - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی سلامت، بر اساس تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های هواشناسی، طی امروز چهارشنبه تا اواخر شب با فعالیت موج اصلی سامانه بارشی علاوه بر افزایش پوشش ابر و وزش باد قابل ملاحظه و شدید لحظه ای، در همه نقاط استان بارش های رگباری باران همراه با رعدوبرق پیش بینی می شود.

استمرار فعالیت سامانه بارشی تا فردا

در نواحی مستعد رگبار تگرگ و صاعقه انتظار می رود، پیرو هشدار سطح نارنجی صادره و همچنین ماهیت متغیر بارش های فصل بهار، این شرایط مخاطراتی همچون اختلال در تردد، لغزندگی سطح جاده ها، ایجاد رواناب و آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه های فصلی و خشکه رودها، خسارت به برخی سازه ها و … را به همراه خواهد داشت.

لذا پرهیز از سفرهای غیرضروری، اجتناب از توقف و اسکان در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، توقف فعالیت های کوهنوردی و… توصیه می شود.

روز پنجشنبه در ادامه فعالیت امواج پایانی سامانه بارشی مذکور، مجدداً در ساعاتی در اغلب نقاط استان بارش های پراکنده و رگباری گاهی همراه با رعدوبرق را خواهیم داشت. در روز جمعه افزایش ابر و افزایش سرعت باد پدیده های غالب آسمان منطقه هستند. از نظر نوسانات دمایی، امروز دماهای روزانه کاهش می یابند.

پرواز خرم آباد – تهران لغو شد

به دلیل بارش باران و بدی آب وهوا پرواز شماره 1005 مسیر خرم آباد – تهران لغو شد.

مرتضی شیروانی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای لرستان نیز در سخنانی، اظهار داشت: هم زمان با ورود سامانه بارشی، 400 راهدار با استفاده از 280 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در 38 پایگاه جاده ای در محورهای مواصلاتی استان مستقر و به حالت آماده باش هستند.

ریزش سنگ در برخی جاده ها

وی تصریح کرد: در پی بارش های اخیر ریزش سنگ در محورهای مواصلاتی شهرستان پلدختر و ورود گل ولای به محور الشتر – فیروزآباد به را داشته ایم که با تلاش راهداران در کمترین زمان محورها پاک سازی و ریزش برداری انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای لرستان در ادامه از مردم خواست تا قبل از اقدام به سفرهای برون شهری، حتماً جهت اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه ها، از طریق تلفن گویا یا اپلیکیشن تلفن همراهی سامانه 141 استفاده نمایند و در شرایط ناپایدار جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین خبرها از بارندگی ها در لرستان – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین خبرها از بارندگی ها در لرستان – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.