آرامگاه بوعلی سینا «آبی» شد – ویکی سلامت

آرامگاه بوعلی سینا «آبی» شد

ویکی سلامت/همدان به مناسبت روز جهانی آگاه سازی اُتیسم، آرامگاه بوعلی سینای همدان از شامگاه سه شنبه 14 فروردین، مصادف با 2 آوریل 2024 به رنگ آبی، به عنوان نماد جهانی اختلال اُتیسم درآمد. 

مدیر امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اعلام اینکه بنای آرامگاه بوعلی سینا از دیشب به رنگ آبی درآمد، گفت: به منظور معرفی اُتیسم و افزایش شناخت شهروندان و در جهت حمایت از افراد دارای این نوع اختلال، بنای آرامگاه بوعلی سینا از شامگاه 14 فروردین به مدت یک هفته به رنگ آبی درآمد چراکه این رنگ به عنوان نماد جهانی اختلال اُتیسم معرفی شده است.

به گزارش ویکی سلامت، امیرحسین فریبا اظهار کرد: علایم اُتیسم طیف بسیار گسترده ای را شامل می شود، همه افراد بزرگسال و کودکان که به اُتیسم مبتلا هستند، تمام علایم را بروز نمی دهند به طوریکه افراد مبتلا به اختلال اُتیسم اغلب در برقراری ارتباط عاطفی و اجتماعی با دیگران مشکل دارند. آنها همچنین ممکن است اطلاعات حسی مانند صداها و بوها را متفاوت از افراد دیگر پردازش کنند و این تفاوت ها می تواند زمینه ساز برخی از علایم رفتاری اُتیسم باشد که افراد نشان می دهند.

آرامگاه بوعلی سینا «آبی» شد

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آرامگاه بوعلی سینا «آبی» شد – ویکی سلامت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آرامگاه بوعلی سینا «آبی» شد – ویکی سلامت"، کلیک کنید.