آهنگ صلح رونمایی شد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

آهنگ صلح رونمایی شد - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، مراسم افتتاح جشنواره آهنگ صلح هلال احمر، با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان جوانان هلال احمر و برخی از مسؤولان حوزه فرهنگ و هنر، امروز، برگزار شد.

در این مراسم یعقوب سلیمانی ضمن گرامیداشت اربعین شهدای خدمت و تبریک اعیاد قربان و غدیر، گفت: با تاکید رئیس جمعیت و پیگیری‌های رئیس سازمان جوانان هلال احمر جشنواره آهنگ صلح برگزار می‌شود، برای آنکه مفاهیم نوع دوستی و فداکاری در قالب هنر و شعر اثرگذارتر و ماندگارتر شوند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هلال احمر نهادی مردمی و هدفش خدمت به مردم است، افزود: باید مأموریت‌های هلال احمر را با زبان هنر در بین جوانان ترویج دهیم، در بسیاری از حوادث تیم‌های سحر پس از بحران با حضور در صحنه عملیات با زبان شعر و سرود عامل مؤثری در کاهش آلام متاثرین از حوادث و بلایا هستند، وجود گروه‌های سرود باعث جذابیت کار و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری می‌شود.

سلیمانی با بیان اینکه در قالب هنر می‌توان اتفاقات خوبی برای خدمت به مردم رقم زد، خاطر نشان کرد: بسیاری از جوانان داوطلب هلال احمر، علیرغم وجود ناملایمات و مشکلات دوره نوجوانی، فداکارانه برای نجات جان همنوعان خود تلاش می‌کنند. شهید علی لندی نمونه بارز جوان فداکار هلال احمری است که برای نجات جان انسان دیگری به دل آتش رفت و جان باخت. این ایثار و از خودگذشتگی برای همیشه در تاریخ فعالیت‌های بشردوستانه، ماندگار است.

دبیرکل هلال احمر همچنین به ایجاد امید و نشاط اجتماعی بین جوانان تاکید کرد، و افزود: می‌توان با استفاده از شعر و سرود این نشاط را به وجود آورد. فعالیت‌های داوطلبانه هلال احمر در مخاصمات و جنگ‌ها، گفتمان‌ها و همه مصادیق و محتوا در هلال احمر بر پایه فداکاری و ترویج نگاه عمیق نوعدوستی است که با نام آهنگ صلح برگزار می‌شود.

شعر یکی از ابزارهای ترویج فضائل اخلاقی برای حفظ فرهنگ‌های اصیل است

در این مراسم رئیس سازمان جوانان هلال احمر نیز در این مراسم با اشاره به احادیث غدیر در قرآن، گفت: آنچه قرب الهی ایجاد می‌کند نعمت است، ولایت امیر مؤمنان علی (ع) بالاترین نعمت و تبعیت از ولایت او رسیدن به کمال و سعادت است.

حجت الاسلام المدنی با اشاره به فرازی از سوره مائده آیه شرفه الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی و شأن نزول این آیه ولایت را برترین نعمت الهی برشمردند و افزودند نعمت هر چیزی است که ما را به درگاه خداوند نزدیک نماید و چون ولایت حجت خداوند و امیرالمومنین علیه‌السلام برترین وسیله برای قرب به خداوند می‌باشد خداوند آن را تمام نعمت دانسته‌اند.

وی در ادامه افزود: دوست داشتن امیرالمومنین علیه السلام و یاد او عبادت است و لازم است هرکس که ولایت امیرالمومنین را دارد سیره او را هم داشته باشد و همانطور که حضرت علی علیه السلام مدافع مظلومان و یاور محرومان بودند و با تبعیض و ظلم و ستم مخالف بودند او نیز در همین مسیر گام بردارد.

ایشان در ادامه با بیان اینکه برای نشر سیره علوی و فضائل امیرالمومنین و ماندگار نمودن آن هنر نقش کلیدی دارد افزود؛ شعر و هنر یکی از مؤثرترین و کارآمدترین اسباب برای این امر مهم است تا جایی که خداوند تبارک و تعالی در کتاب قرآن که معجزه جاودان می‌باشد از هنر استفاده نموده و اعجاز هنری یکی از جنبه‌های اعجاز قرآن کریم می‌باشد و یکی از اسباب مورد استفاده پروردگار جهت ماندگار نمودن قرآن هنر می‌باشد.

وی ادامه داد یکی از ویژگی‌های هنر سرود ضرورت هماهنگی بین همه اعضا می‌باشد که با توجه به مأموریت‌های جمعیت هلال احمر هماهنگ بودن بین اعضا از مهم‌ترین بایدهای هر فعالیت می‌باشد که در سرود می‌توان به خوبی آنرا تمرین نمود.

وی همچنین به حضور حداکثری اعضا، جوانان و داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد.

سرپرست معاونت امور جوانان هلال احمر در آغاز مراسم ضمن ارائه گزارشی از طرح شوق رویش؛ غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان، گفت: در نظر سنجی‌های انجام شده از ۹۸ هزار شرکت کننده در این طرح، اعضا خواستار برگزاری مسابقات ورزشی، مسابقات سرود و تشکیل کانون‌های تخصصی شدند.

عباسعلی محمد زاده در خصوص موضوع برگزاری جشنواره آهنگ صلح، گفت: این جشنواره، با موضوع‌های مهرورزی، نوعدوستی، ایثار و فداکاری، جهان آرام مبتنی بر حق و صلح و دوستی، محمد (ص) پیامبر مهربانی، اشطوره‌های فداکار و صلح طلب، علی (ع) بلندای تسلی، دعای خیر در حق بشریت، خدا باوری در تحقق صلح، تسکین آلام بشری، حمایت از مظلوم واقع شدگان، حمایت از آسیب دیدگان در حوادث، ایران سرزمین ویکی سلامت، صبح صادق ظهور، امید و نشاط اجتماعی، همبستگی ملی و خدمات داوطلبی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه اجرایی جشنواره در قزوین می‌باشد، خاطر نشان کرد؛ مراسم اختتامیه جشنواره آهنگ صلح از ۱۲ تا ۱۵ آبان ماه به صورت تخصصی برای نخستین بار، برگزار می‌شود.

در پایان مراسم، از پوستر جشنواره رونمایی شد و دبیرکل هلال احمر، رئیس سازمان جوانان هلال احمر، مدیرکل رادیو فرهنگ، دبیر جشنواره و سایر مسئولان شرکت کننده در حوزه هنر و شعر، آن را به رسم یادبود، امضا کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آهنگ صلح رونمایی شد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آهنگ صلح رونمایی شد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.