اجرای «خون» به بانو پری صابری تقدیم شد

اجرای «خون» به بانو پری صابری تقدیم شد

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، نمایش «خونِ» به نویسندگی حسین قاسمی هنر و عطیه علی همتی، با کارگردانی حسین قاسمی هنر، از هفدهم بهمن ساعت 18:30 در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه رفته است.

گروه اجرایی این اثر نمایشی، به پاس فعالیت های تیاتری بانو پری صابری نویسنده و کارگردان پیشکسوت تیاتر ایران، اجرای شب گذشته (پنج شنبه 19 بهمن) خود را به او تقدیم کرد.

پری صابری، نویسنده و کارگردان پیشکسوت تیاتر متولد اول فروردین 1311 در کرمان است. این هنرمند پس از پایان تحصیل دوره متوسطه برای ادامه تحصیل به پاریس رفت و پس از بازگشت به وطن گروه تیاتر پازارگاد را ایجاد کرد.

صابری در سال های 1347 تا 1357 به عنوان مدیر فعالیت های فوق برنامه دانشگاه تهران موفق به تاسیس تالار مولوی شد.

او همچنین نشان ابن سینا را از یونسکو و لژیون دونور را از فرانسه در سال 2004 دریافت کرده است.

نمایش های «من به باغ عرفان»، «هفت خان رستم»، «شمس پرنده»، «من از کجا، عشق از کجا»، «هفت شهر عشق»، «بیژن و منیژه»، «رستم و سهراب»، «رند خلوت نشین»، «یوسف و زلیخا»، «سوگ سیاوش»، «لیلی و مجنون»، «باغ دلگشا» و «کوروش» از جمله آثاری است که این هنرمند تاکنون روی صحنه برده است.

گروه نمایش «خونِ» برای این بانوی هنرمند که چندین سال است به دلیل کسالت از فعالیت در عرصه نمایش دور شده است، آرزوی سلامتی دارد.

در خلاصه داستان نمایش «خونِ» آمده است: «سلام؛ به گالری ما خوش اومدید، ما در این گالری آثاری از معروف ترین آرتیست های ایران و جهان رو براتون به نمایش می ذاریم…»

نقاشی هایی در این اجرا وجود دارد که به درخواست گروه اجرایی نمایش، توسط کودکان کار کشیده شده است و پس از هر اجرا با حضور مخاطبان و تماشاگران نقاشی ها خریداری می شود.

بهزاد حاجی زاده، بازیگر هشت ساله این اثر نمایشی است.

دیگر عوامل این نمایش عبارت اند از ریحانه شهسواری (طراح صحنه و لباس)، اتابک اسدی (طراح نور)، محمدرضا دوست محمدی (طراح پوستر)، ترنم سلمان (طراح بروشور)، حسین قاسمی هنر، علی کیهانی (مشاور رسانه ای)، ابوالفضل نجارزاده (بازیگردان)، محمدرضا خواجه بهرامی (مدیر تولید)، مهدی بیات (سرپرست گروه کارگردانی)، مطهره مقدم راد، فاطمه کوشکی، کیمیا خراسانی (گروه کارگردانی)، ریحانه شهسواری، هانیه علی نژاد (ساخت صحنه)، هانیه علی نژاد (دستیار لباس)، سیدمسعود حسینی (دستیار صحنه)، حسین کیانی (دستیار نور)، ترنم سلمان (عکاس)، امین ملکی (ساخت تیزر).

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای «خون» به بانو پری صابری تقدیم شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای «خون» به بانو پری صابری تقدیم شد"، کلیک کنید.