اجرای طرح های مهندسی، نقش کلیدی در کاهش خاموشی های ناخواسته دارد

اجرای طرح های مهندسی، نقش کلیدی در کاهش خاموشی های ناخواسته دارد

ویکی سلامت/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز بر اهمیت و نقش کلیدی طرح های مهندسی در کاهش و بروز خاموشی های ناخواسته تاکید کرد.

محمد فراتی امروز، 23 اردیبهشت ماه در جلسه کارگروه مهندسی این شرکت اظهار کرد: شبکه برق اهواز شبکه گسترده ای است و به دلیل قدمت شبکه مشکلات بسیار زیادی دارد.

وی افزود: بعضی از آمار نشان می دهد عقب افتادگی هایی هست که در حق استان اجحاف شده، به گونه ای که متوسط بار فیدرها 10 مگاوات است.

فراتی خطاب به مدیران و کارکنان شرکت توزیع برق اهواز اضافه کرد: کار شما واقعا با ارزش است و نقش کلیدی در استانداردسازی شبکه ها دارید. شما می توانید با طراحی و نظارت دقیق عمر شبکه را مثلا از 10 سال به 20 سال برسانید و می توانید 70 تا 80 درصد خاموشی های واحد بهره برداری را با اجرای طرح های مهندسی و زیرساختی کاهش دهید.

به گزارش ویکی سلامت، وی ضمن تاکید بر اجرای طرح های مهندسی پیش از پیک بار شبکه گفت: لازم است شبکه فشار ضعیف جهت پایداری بازدید شود و عیوب این شبکه و ترانس ها شناسایی و مورد بررسی قرار گیرد.

فراتی ادامه داد: برآورد اجناس موردنیاز جهت اقدامات اصلاحی، بررسی بار بالای شبکه در محدوده غیر استاندارد، ترانس ها و اقدامات اصلاح شامل اصلاح کابل معیوب ترانس، اصلاح اتصالات سست و در صورت بار غیر استاندارد صدور دستور کار تعویض و یا نصب ترانس جدید، اصلاح اتصالات و جمپرهای فشار ضعیف، اصلاح گراند شبکه، اصلاح اتصالات معیوب زین و هات لاین و اصلاح سیستم حفاظتی ترانس برقگیر و بررسی ولتاژ ترانس و مشترک و در صورت نیاز افزایش تپ ترانس و همچنین تعویض ترانس های روغن ریزی نقش اساسی در پایداری شبکه برق دارد.

وی تاکید کرد: از مهمترین اهداف ما در صنعت برق، ضمن اجرای طرح ها و اقدامات فنی و تبلیغی ابلاغی از سوی وزارت نیرو و توانیر در راستای گذر از پیک بار تابستان 1403، جلب رضایت شهروندان بوده که برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای طرح های مهندسی، نقش کلیدی در کاهش خاموشی های ناخواسته دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای طرح های مهندسی، نقش کلیدی در کاهش خاموشی های ناخواسته دارد"، کلیک کنید.