ادعای واشنگتن درباره تلاش ایران برای تاثیر بر اعتراضات علیه جنگ غزه در آمریکا

ادعای واشنگتن درباره تلاش ایران برای تاثیر بر اعتراضات علیه جنگ غزه در آمریکا

مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا مدعی شد ایران تلاش کرده است تا به‌طور مخفیانه به اعتراضات در ایالات متحده علیه جنگ اسرائیل در غزه دامن بزند.

به گزارش ویکی سلامت، آوریل هینز، مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر کرده است، مدعی شد عوامل ایرانی با استفاده از  فرصت‌ جنبش اعتراضی علیه جنگ غزه در ایالات متحده از طریق رسانه‌های اجتماعی و سایر فعالیت‌های سایبری خود را به‌عنوان فعالان آنلاین معرفی کرده‌اند و تظاهرات عمومی را تبلیغ و حتی از معترضان حمایت مالی می‌کنند.

هینز در بیانیه خود تلاش کرد معترضان آمریکایی را از هر گونه خطا مبرا بداند و گفت از حسن نیت معترضان و تلاش آنها برای ابراز عقیده پیرامون جنگ در غزه اطمینان دارد. او جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که در مواردی تلاش کرده است از معترضان حمایت مالی کند.

بنابر گزارش شبکه سی‌ان‌ان، وی در ادامه ادعاهای خود تاکید کرد: آمریکایی‌هایی که هدف این کارزار ایران هستند، احتمالا خود از تعامل و کمک گرفتن از یک دولت خارجی بی‌خبرند.

در این بیانیه که به عنوان بخشی از مجموعه به‌روزرسانی‌های مداوم درباره فعالیت‌های خارجی تهدید کننده امنیت انتخابات تنظیم شده است، مشخص نشده که کدام گروه یا تجمع اعتراضی هدف این اقدامات ایران بوده است.

مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا از تمام شهروندان این کشور خواست که در ارتباط‌های اینترنتی خود با حساب‌ها و افرادی که شخصا نمی‌شناسند، هوشیار باشند.

از آغاز جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه که تاکنون حدود ۳۸ هزار فلسطینی در نتیجه آن جان خود را از دست داده‌اند، دانشگاه‌های آمریکا بارها شاهد تظاهرات و اعتراض‌ها علیه حملات مرگبار اسرائیل بود اما بعد از مدتی این اعتراض‌ها فراگیر شد. معترضان در این تجمعات، به‌ویژه از دانشگاه‌ها خواسته‌اند تا از سرمایه‌گذاری دارایی‌های دانشگاه‌های بزرگ در شرکت‌های اسلحه‌سازی و یا سایر صنایع حامی جنگ رژیم صهیونیستی در غزه خودداری کنند و به این ترتیب مانع از «نسل کشی» در جریان جنگ اسرائیل در نوار غزه شوند.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای واشنگتن درباره تلاش ایران برای تاثیر بر اعتراضات علیه جنگ غزه در آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای واشنگتن درباره تلاش ایران برای تاثیر بر اعتراضات علیه جنگ غزه در آمریکا"، کلیک کنید.