ارتقای ایمنی اماکن با سامانه های حفاظتی ایران ساخت

ارتقای ایمنی اماکن با سامانه های حفاظتی ایران ساخت

متخصصان یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه الکترونیک موفق شده اند تا علاوه بر طراحی و تولید انواع برد های کنترلی الکترونیکی مبتنی بر نیاز مخاطبان، چشم های الکترونیکی مورد استفاده در سامانه های حفاظتی را تجاری سازی کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، علیرضا کریمی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به تولید انواع چشم های الکترونیکی با کاربرد های نظارتی و امنیتی عنوان کرد: این شرکت دانش بنیان، بیش از دو دهه است که در زمینه امنیت اماکن، سیستم های حفاظتی، برد های کنترل و سامانه های نظارتی فعالیت می کند. از جمله محصولات این شرکت دانش بنیان تولید سامانه دزدگیر هوشمند، برد ها و چشم های الکترونیکی و برد های کنترلی مورد نیاز صنایع هستند.

ساخت دزدگیر هوشمند با کد های غیر قابل خنثی سازی

این فعال فناور با اشاره به طراحی و ساخت سامانه هوشمند ایمنی اماکن، عنوان کرد: این سامانه که نمونه مشابه خارجی ندارد در این شرکت طراحی و ساخته شده است. این دستگاه ویژگی های منحصر به فردی داشت که تا پیش از آن در سایر نمونه ها پیاده سازی نشده بود از جمله این که از طریق تلفن همراه و از فواصل بسیار دور، قابل کنترل بود. همچنین امکان نظارت و کنترل تمامی تجهیزات الکتریکی منزل را فراهم می کند. سامانه کدگذاری این محصول از ساختار و الگویی منحصر به فرد برخوردار است که علیرغم وجود رقبای متعدد، همچنان غیر قابل شکستن و دارای سطح بالایی از امنیت است. تقریبا تمام دزدگیر های متداول در بازار به لحاظ سهولت از پروتکل های کدگذاری شناخته شده استفاده می کنند و همین امر، باعث پایین بودن ایمنی آنها می شود.

وی افزود: این دستگاه دزدگیر، قابلیت های بسیار زیاد دیگری از جمله کنترل از طریق تلفن و موبایل و کنترل تجهیزات برقی منزل را از هر نقطه دنیا داراست. این شرکت بنا دارد در آینده نزدیک انواع مدل های ارتقاء یافته این سیستم را نیز به سبد تولیدات خود اضافه کند.

طراحی و ساخت چشم های الکترونیکی امنیتی در کشور

وی گفت: در حال حاضر انواع چشم الکترونیک توسط این شرکت دانش بنیان در حال ورود به بازار است که یکی از این تولیدات، مشابه داخلی و خارجی نداشته و برای نخستین بار است که به بازار امنیت اماکن عرضه می شود.

وی درباره این چشم های الکترونیک توضیح داد: چشم الکترونیک تشخیص حرکت انسان در چهار مدل عرضه می شود که هرکدام دارای ویژگی های خاصی هستند.

توانمندی در تولید انواع برد های کنترل

این فعال فناور با اشاره به تخصص فعالان این شرکت در تولید و بومی سازی انواع برد های کنترلی عنوان کرد: این توانمندی در متخصصان شرکت وجود دارد که انواع برد های مورد نیاز بنا به درخواست مشتری طراحی و تولید شود. از جمله محصولات قابل تولید می توان به انواع ECU خودرو، برد های کنترلی مورد استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد و اگر سفارشی از صنایع مرتبط به این شرکت دانش بنیان برسد از قابلیت طراحی و تولید این برد ها برخوردار هستیم.

وی با اشاره به تولید یکی از انواع برد های پرکاربرد در صنایع گاز و پتروشیمی عنوان کرد: مدار کنترل کننده کمپرسور های فشارقوی از نوع توربینی که قابلیت فشرده سازی حجم بالایی از هوا و گاز های آروماتیک را تا فشار 30 اتمسفر دارد. این کنترل کننده از تمام سنسور ها و ترانسدیوسر های و انکودر دور موتور، سیگنال های ورودی را دریافت و از طریق خروجی های اینورتر فرامین لازم را ارسال می کند.

این برد از طریق یک صفحه نمایش قابلیت دریافت تمام تنظیمات صورت گرفته توسط اپراتور را به چهار زبان انگلیسی، فارسی، ایتالیایی و اسپانیایی دارد.

کریمی، در رابطه با PLC صنعتی توضیح داد: این برد PLC بر اساس یک میکروکنترلر از نوع 16 بیتی طراحی و تولید شده است. تا پیش از این مشابه اروپایی آن با قمیتی حدود چهار هزار یورو وارد کشور می شد که خریداران از پشتیبانی و خدمات پس از فروش بی بهره بودند، اما شرکت دانش بنیان با عرضه محصولاتی برخوردار از کیفیتی هم پای نمونه های وارداتی، تمامی خدمات پشتیبانی را به مشتری ارایه می دهد. علاوه بر داشتن تمامی امکانات و قابلیت های نمونه های مشابه، منوی فارسی و رابط کاربری بهینه از دیگر ویژ گی های محصول ساخت داخل به شمار می رود.

توسعه فناوری اپتیک و تولید انواع چشم الکترونیکی

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان عنوان کرد: چشم الکترونیکی دستگاهی است دقیق و حساس که برای تشخیص حرکت انسان به کار می رود و در صنایع مختلف از جمله سامانه های ایمنی حفاظتی و همچنین کنترل مصرف توان کاربرد دارد.

کریمی افزود: این شرکت  موفق شده است این محصول را برای نخستین بار در کشور طراحی کند و در حالی که سایر شرکت ها، تنها چشم الکترونیکی مادون قرمز را تولید می کنند، چشم با قابلیت تشخیص حیوانات، چشم الکترونیکی مبتنی بر امواج مایکروویو با قابلیت تشخیص از پشت موانع و چشم الکترونیک بیسیم با عملکرد بسیار دقیق و توان مصرفی پایین را تجاری سازی کند.

وی همچنین با اشاره به توانمندی در تولید لنز فرنل (Fresnel Lens) عنوان کرد: این لنز یک صفحه بسیار نازک با ضخامت 0.3 میلی متر است که بر روی یک سمت آن مجموعه ای از پیگمنت های شامل لنز های هم محور قرار گرفته اند به طوری که این لنز ها دارای تحدب بسیار کمی هستند و ساخت قالب تولید این لنز ها توسط دستگاه های CNC متداول امکان پذیر نیست. همچنین طراحی این مدل لنز فرنل که در چشم های الکترونیکی تشخیص حرکت انسان کاربرد دارد، پیچیده است و سالیان بسیار متمادی در انحصار یک شرکت آمریکایی بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتقای ایمنی اماکن با سامانه های حفاظتی ایران ساخت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتقای ایمنی اماکن با سامانه های حفاظتی ایران ساخت"، کلیک کنید.