افتتاح 28 طرح حوزه سلامت با اعتبار 518 میلیارد تومان در خراسان جنوبی

وزیر بهداشت در بیرجند عنوان کرد

افتتاح 28 طرح حوزه سلامت با اعتبار 518 میلیارد تومان در خراسان جنوبی

وزیر بهداشت که به خراسان جنوبی سفر کرده بود، در حاشیه بازدید از بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند از افتتاح 28 پروژه حوزه سلامت این استان با اعتبار 518 میلیارد تومان و افزوده شدن 10 هزار و 460 متر مربع فضای بهداشتی و درمانی به ظرفیت این استان خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم وفناوری ویکی سلامت؛ بهرام عین اللهی با اعلام این خبر اظهار داشت: پروژه هایی که امروز در خراسان جنوبی افتتاح می شوند، شامل 10 پروژه بهداشتی از جمله 4 خانه بهداشت، یک مرکز جامع خدمات سلامت، یک پایگاه سلامت، یک آزمایشگاه بهداشت، سه واحد زیست پزشک، 6 پایگاه اورژانس و 12 پروژه درمانی از جمله دو بیمارستان در خوسف و بشرویه، دو بخش MRI در فردوس و طبس و 8 واحد محل زیست پزشکان متخصص است.

وی با اشاره به توزیع جغرافیایی طرح هایی که امروز افتتاح می شود، یادآور شد: 9 پروژه در نهبندان، 4 پروژه در سربیشه، سه پروژه در درمیان، سه پروژه در قاین، سه پروژه در طبس، دو پروژه در سرایان و سایر پروژه ها در شهرستان های بیرجند، بشرویه، خوسف و فردوس افتتاح شد.

وزیر بهداشت همچنین از تایید راه اندازی دو دانشکده علوم پزشکی در فردوس و قاین به عنوان گامی در جهت رشد علمی، توسعه علوم پزشکی و خودکفایی در تربیت نیرو های بومی این استان خبر داد.

عین اللهی از افتتاح 43 پروژه بهداشتی با متراژ 13 هزار متر مربع و 34 پروژه درمانی با متراژ 17 هزار متر مربع با اعتبار 600 میلیارد تومان و همچنین توزیع 450 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی از جمله سه دستگاه ام آر آی، سه دستگاه سی تی اسکن، چهار دستگاه رادیولوژی دیجیتال و برخی تجهیزات پیشرفته دیگر از آغاز دولت مردمی تا کنون در خراسان جنوبی خبر داد.

وی تقویت امکانات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بیمارستان های این استان را از برنامه های وزارت بهداشت عنوان و خاطرنشان کرد: در این دانشگاه خوشبختانه دانشجویان در رشته های تخصصی متعدد و متنوع تربیت می شوند و به زودی برای ارتقای این دانشگاه، تصمیماتی اتخاذ خواهیم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح 28 طرح حوزه سلامت با اعتبار 518 میلیارد تومان در خراسان جنوبی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح 28 طرح حوزه سلامت با اعتبار 518 میلیارد تومان در خراسان جنوبی"، کلیک کنید.