افراد مبتلا به نقرس این غذا ها را نخورند

افراد مبتلا به نقرس این غذا ها را نخورند

آفتاب نیوز :

غذا هایی که معمولاً باعث تحریک نقرس می شوند شامل گوشت قرمز، غذا های دریایی و الکل هستند. در گذشته تصور می شد نقرس یک بیماری مخصوص افراد ثروتمند است و به همین دلیل به آن «بیماری شاهان» می گفتند. علت آن این بود که در گذشته فقط شاهان و افراد ثروتمند می توانستند گوشت و غذا های دریایی مصرف کنند.

برای جلوگیری از حملات نقرس باید از مصرف غذا هایی با مقدار پورین و فروکتوز بالا خودداری کرد. اگرچه تحقیقات نشان داده است که سبزیجات با مقدار پورین بالا باعث تحریک حملات نقرس نمی شوند. در ادامه به چند خوراکی با فروکتوز یا پورین بالا اشاره می کنیم که بهتر است از مصرف آن ها خودداری شود:

انواع گوشت قرمز و جگر

انواع ماهی ها و غذا های دریایی

نوشیدنی های شیرین مخصوصاً آبمیوه

شیرینی های افزودنی

غذا ها و نوشیدنی های تخمیر شده

کربوهیدرات های تصفیه شده مثل نان سفید، کیک و کوکی ها. اگرچه این مواد حاوی فروکتوز یا پورین بالایی نیستند، اما مقدار کمی ریزمغذی دارند و می توانند باعث افزایش سطح اوریک اسید شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افراد مبتلا به نقرس این غذا ها را نخورند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افراد مبتلا به نقرس این غذا ها را نخورند"، کلیک کنید.