افزایش 3 برابری بودجه هلال احمر در دوسال اخیر/ توسعه درآمدهای پایدار از وظایف مهم خزانه داران

افزایش 3 برابری بودجه هلال احمر در دوسال اخیر/ توسعه درآمدهای پایدار از وظایف مهم خزانه داران

دبیرکل جمعیت هلال احمر یکی از دغدغه های اصلی خزانه داران را اتمام پروژه های نیمه تمام دانست و گفت: اتمام پروژه های ناتمام از اولویت ها محسوب می شود تا هم منابع اتلاف نشود و هم مردم بتوانند از پروژه های تکمیل شده استفاده کنند.

به گزارش ویکی سلامت، یعقوب سلیمانی در نشست هم اندیشی خزانه داران و ذیحسابان سازمان های تابعه و جمعیت هلال احمر استان ها، ضمن اشاره به اینکه پاک دستی یکی از مهمترین ویژگی های مدیران حوزه های مالی است، بیان کرد: رونق اقتصادی و پاکدستی لازمه توسعه محسوب می شود. در منطق قرآن، برای پذیرش مسیولیت در حوزه مالی و خدمت به مردم سه شرط دانش، اگاهی، امانتداری  و تعهد لازم است.

وی با اشاره به نقش خزانه داران در ایجاد درآمدهای پایدار افزود: خزانه داران باید در ایجاد درامدهای پایدار در جمعیت استان ها، برنامه ای مدون تهیه و تنظیم کنند. پرداختن به منابع مختلف جدید درآمدی از مهم ترین وظایف خزانه داران محسوب می شود.  

 وی با تاکید بر اینکه خزانه داران نباید فقط مدیر هزینه باشند و باید به مدیریت صحیح درآمدها هم بپردازند، ادامه داد: در این زمینه شایسته سالاری و قانون مداری باید حکمفرما شود و با انتخاب شایسته، این افراد متناسب با وضعیت جمعیت هلال احمر درآمد ایجاد کنند .

دبیر کل جمعیت هلال احمر تطبیق کامل هزینه با بودجه مصوب و جلوگیری از انحراف منابع مالی در بودجه ابلاغی را یکی دیگر از وظابف خزانه داران برشمرد و گفت: بودجه مصوب باید برابر قانون در محل خودش هزینه شود. چرا که انضباط مالی مهم ترین موضوع در تشکیلات جمعیت هلال احمر است.

سلیمانی ضمن اشاره به ضرورت آموزش خزانه داران با هدف افزایش دانش شخصی انها، اظهار داشت:  علی رغم اینکه  آموزش در نگاه اول، یک بخش هزینه ایست، از نگاه من یک سرمایه گذاری است و اگر درست عمل شود، آموزش ها میتوانند به تولید محصول و درآمد حاصل شوند و این مهم از ملزومات دستیابی به یک سازمان موفق است.  

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد : پرداخت مطالبات به موقع مردم باید در دستور کار خزانه داران باشد و با هم افزایی با معاونت پشتیبانی، در سریع ترین زمان ممکن مطالبات و تعهدات انجام شود.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سلیمانی در خاتمه با اشاره به افزایش بودجه این نهاد مردمی طی دو سال گذشته، خاطرنشان کرد: بودجه جمعیت هلال احمر در دوسال اخیر، حدود سه برابر شده است که این مهم حاصل پیگیری های همه همکاران به ویژه رییس جمعیت هلال احمر و حمایت های دولت خدمتگذار و  نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 3 برابری بودجه هلال احمر در دوسال اخیر/ توسعه درآمدهای پایدار از وظایف مهم خزانه داران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 3 برابری بودجه هلال احمر در دوسال اخیر/ توسعه درآمدهای پایدار از وظایف مهم خزانه داران"، کلیک کنید.