اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب

تا دقایقی دیگر برگزار می شود؛

اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب

تا دقایقی دیگر نماز عید سعید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای در مصلای امام خمینی تهران اقامه می شود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، نماز عید سعید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای تا دقایقی دیگر در مصلای امام خمینی تهران اقامه می شود.

مراسم اقامه نماز عید فطر به طور همزمان و به صورت زنده از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و شبکه های صدا و سیما پخش خواهد شد.

به گزارش ویکی سلامت، ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران با صدور اطلاعیه ای نکاتی را درباره برگزاری این آیین عبادی در روز عید بندگی مطرح کرده است.

1) نماز عید فطر امسال، با شعار محوری: “عید بندگی و همبستگی”، در فضایی مشحون از عطر شهادت رزمندگان جبهه مقاومت و با دعای جمعی برای نابودی رژیم جنایتکار صهیونیستی و نجات مردم مظلوم غزه برگزار خواهد شد.

2) علاوه بر استفاده از ظرفیت اطلاع رسانی رسانه ملی و رسانه های گروهی، اخبار، نقشه محل برگزاری و مسیر تردد، چگونگی اتصال صفوف خواهران و برادران، نقاط استقرار سرویس های خدماتی، تیم های راهنمایی و امدادی، مکان پارک خودرو های شخصی و جمعی، محدودیت های ترافیکی و برنامه های متنوع و جذاب جانبی، در قالب موشن گرافی، عکس و متن، در فضای مجازی به نشانی زیر تقدیم شده است:

• eitaa.com/namazjomeh_tehran

• rubika.ir/shabake_emamat

• namazjomeh.ir/fetr

3) درب های مصلی پس از نماز صبح باز می شود و برنامه های جایگاه، از ساعت 7 صبح آغاز خواهد شد.

4) نماز در ساعت 8 صبح اقامه خواهد شد و در عین حال، تجربه سال های گذشته نشان می دهد که پس از ساعت 7:30 دقیقه، امکان ورود به محدوده مصلی و اتصال به صفوف نماز، به دلیل تراکم جمعیت و ترافیک، با دشواری زیادی همراه بوده و حتی غیر ممکن می باشد. از این رو، پیشنهاد می شود عزیزان، با تنظیم زمان حرکت از مبداء و حضور در ساعات ابتدایی صبح، موجبات آرامش خود و خانواده مکرم را فراهم نمایند.

5) محدودیت های ترافیکی اعلامی توسط پلیس راهور، نحوه فعالیت خطوط اتوبوس رانی، سرویس های حمل و نقل و قطار شهری که تماماً رایگان خواهند بود و دو نقشه تقدیمی داخل مصلی و پیرامون مصلی را که در دسترس قرار گرفته است، برای انتخاب بهترین مسیر و چگونگی تردد و استقرار، شب قبل از عید با دقت مطالعه نمایید.

6) خطوط قطار شهری، از ساعت پنج صبح به نمازگزاران ارجمند خدمت رسانی خواهند کرد و تمامی ایستگاه های اطراف مصلی برای تردد باز خواهند بود.
7) 13 درب در چهار ضلع مصلی، به این شرح امکان تردد خواهند داشت: درب 21 در ضلع غربی و بزرگراه شهید مدرس، درب های 3 و 4 در ضلع جنوبی و خیابان شهید بهشتی، درب های 6، 7، 8، 12، 13، 14 و 15 در ضلع شرقی و خیابان شهید قنبرزاده، درب های 18، 19 و 20، در ضلع شمالی و بزرگراه شهید سلیمانی

8) بر اساس تجربه و مشاهدات سال های قبل، درب های شمالی مصلی (بزرگراه شهید سلیمانی)، بهترین انتخاب برای تردد نمازگزاران ارجمند خواهند بود.

9) توصیه می شود نمازگزاران حتماً از ویکی سلامت و سجاده (زیرانداز) شخصی استفاده نموده و از به همراه داشتن ساک، سبد، وسایل حجیم و غیر ضروری خودداری نمایند.

10) خواهشمندیم ضمن همکاری با خادمان، راهنمایان و مسیولان انتظامات، به منظور حفظ نظم مراسم و رعایت حال متاخرین، نشستن در صفوف جلوتر در اولویت قرار گیرد.

11) استدعا داریم به دلیل محدودیت ظرفیت برای خروج هم زمان جمعیت، از عجله و شتاب پرهیز شود و رعایت حال سال خورده ها و کودکان، به ویژه در ورودی و خروجی ایستگاه های قطار شهری مورد توجه باشد.

12) ضمن استدعا از خانواده های مکرم برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی که می تواند نقش مهمی در روان سازی تردد در مسیر های منتهی به مصلی داشته باشد، پارکینگ خودرو های شخصی، در ضلع شمالی مصلی و در پایانه بیهقی، بنیاد مستضعفان، گلگشت و حکمت صدرا آماده خدمت رسانی خواهند بود.

13) خودرو های ” ون ” سازمان تاکسی رانی، وظیفه انتقال نمازگزاران از پارکینگ ها و ایستگاه های مترو به درب های ورودی مصلی را بر عهده خواهند داشت.

14) موکب های پذیرایی و ایستگاه های فرهنگی، شامل: سرگرمی و بازی کودکان، سرود و تواشیح، با مشارکت مساجد، هییت های مذهبی، گروه های مردمی و مواکب اربعینی، در سه ضلع شمالی، شرقی و جنوبی مصلی به خدمت رسانی خواهند پرداخت.

15) از فرزندان و نورچشمان روزه اولی (به ویژه دختران) دعوت می شود در مراسم جشن و هم خوانی چندهزار نفره، در فضای اختصاصی تدارک دیده شده، واقع در بخش غربی صحن اصلی، از ساعت 7 تا 8 صبح، با راهنمایی والدین مکرم شرکت نمایند.

16) از عموم نمازگزاران معزز، به ویژه اصحاب رسانه، اهل قلم و هنرمندان دعوت می شود زیبایی های این رویداد باشکوه را مستندسازی و ثبت نموده و محتوای تولیدی را در فضای مجازی، با هشتگ های: #عیدفطر و #عیدبندگی، به اشتراک بگذارند.

17) به منظور ثبت نظر و سنجش میزان رضایت شما بزرگواران از چگونگی میزبانی و تکریم، برای دومین سال متوالی، یک سامانه الکترونیکی برای نظرسنجی طراحی شده که نشانی آن بلافاصله پس از اقامه نماز، برای حاضران در محدوده مصلی، پیامک خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب"، کلیک کنید.