امضای قرارداد با 8 سردخانه برای نگهداری فرآورده های پروتیینی

امضای قرارداد با 8 سردخانه برای نگهداری فرآورده های پروتیینی

به منظور نگهداری فرآورده های پروتیینی منجمد تحت شرایط بهداشتی و استاندارد، شرایط 10 سردخانه متقاضی مورد بررسی کارشناسان کنترل کیفی شرکت پشتیبانی امور دام قرار گرفت که از این تعداد، با 8 سردخانه قرارداد همکاری امضا شد.

به گزارش ویکی سلامت، به نقل از شرکت پشتیبانی امور دام، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در خصوص نظارت های مستمر و کنترل کیفی بر نهاده های دامی و فرآورده های پروتیینی توسط این شرکت گفت: در راستای حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان از ابتدای سال جاری تاکنون، کارشناسان خبره کنترل کیفی این شرکت بر خرید 19 هزار و 79 تن مرغ منجمد (مازاد تولید داخل) در دو ماهه اول سال جاری نظارت کرده اند.

وی افزود: به منظور نگهداری فرآورده های پروتیینی منجمد تحت شرایط بهداشتی و استاندارد، شرایط 10 سردخانه متقاضی مورد بررسی دقیق کارشناسان کنترل کیفی قرار گرفت که از این تعداد، 8 سردخانه تایید و قرارداد همکاری با آنها منعقد شد.

شیرزاد یادآور شد: از سال گذشته مدیران استانی موظف شدند تا بر اساس استانداردهای جدید، نسبت به کنترل های کیفی اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: نهاده های دامی وارداتی موجود در انبارهای مبادی ورودی و نیز استان ها به صورت مستمر توسط کارشناسان خبره کنترل کیفی مورد نظارت قرار می گیرد و تعداد 9 مورد در سال 1403 رصد و پایش انجام شده است، همچنین برای حفظ کیفیت مطلوب دوره نگهداری آنها در صورت نیاز، اقدامات پیشگیرانه مانند هوادهی و مبارزه با آفات انباری انجام می شود.

به گفته وی، در هنگام خرید محمولات پروتیینی نیز ناظرین کنترل کیفی به صورت مستمر بر عملیات اجرایی کشتار، بسته بندی و انجماد محمولات استحصالی نظارت کیفی به عمل می آورند تا محموله های پروتیینی سالم برای مصرف مردم تولید شود.

شیرزاد در پایان افزود: در همین راستا میزان یک میلیارد و 172 میلیون تومان بابت خرید سموم ضدعفونی و همچنین 21 میلیون و 300 هزار تومان بابت تهیه ملزومات مورد نیاز کنترل کیفی تامین اعتبار شده است، همچنین تامین هزینه انجام آزمایش های دوره ای برای استفاده استان ها از دیگر اقدامات شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تقویت بخش کنترل کیفی شرکت محسوب می شود.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امضای قرارداد با 8 سردخانه برای نگهداری فرآورده های پروتیینی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امضای قرارداد با 8 سردخانه برای نگهداری فرآورده های پروتیینی"، کلیک کنید.