امکانات جنگنده نسل پنجم ترکیه/ عکس

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، جنگنده نسل پنجم ساخت داخل ترکیه به نام KAAN که هفته گذشته اولین پرواز آزمایشی تاریخی خود را انجام داد، پس از ورود به خدمت، دارای ویژگی های منحصر به فردی خواهد بود. این هواپیما توسط شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (TÜBITAK) توسعه یافته است. براساس اطلاعاتی که روز دوشنبه توسط خبرگزاری آنادولو ترکیه به دست آمده، جنگنده بومی ترکیه روی فناوری های مربوط به پنهان کاری، سامانه های پشتیبانی حیات و پیشگیری از انفجار متمرکز است.

امکانات پیشرفته در جنگنده نسل پنجم ترکیه

کاآن برتری هوایی، قابلیت های رزمی هوا به هوا ارتقا یافته با تسلیحات جدید و توانایی انجام حملات دقیق با سرعت فراصوت را از طریق سامانه های اویونیکی با کارایی بالا ارایه می دهد. این هواپیما به نرم افزار و سخت افزار جدیدی نیز مجهز خواهد شد.

جنگنده نسل پنجم ترکیه، کاآن - KAAN

کاآن، جنگنده نسل پنجم ترکیه

در اولین پرواز KAAN از فناوری های توسعه یافته توسط TÜBITAK از جمله کامپیوتر مدیریت مرکزی، واحدهای رابط اویونیک، شبکه قطعی، سیستم عامل بلادرنگ چند هسته ای و نرم افزار واسط استفاده شده است.

جنگنده نسل پنجم ترکیه به عنوان نهمین هواپیمای ساخت داخل که در دهه گذشته توسط ترکیه رونمایی شده و نقطه عطف دیگری در مسیر خودکفایی صنعت دفاعی ترکیه را رقم زده است. این دستاورد، جایگاه ترکیه را به عنوان یک توسعه دهنده و صادرکننده بزرگ در سال های اخیر تثبیت می کند. با دستیابی به این شاهکار در صنعت هوایی، ترکیه به جمع کشورهای معدودی می پیوندد که از این فناوری پیشرفته برخوردارند.

جنگنده نسل پنجم ترکیه، کاآن - KAAN

این پروژه که در سال 2016 آغاز شد، با هدف جایگزینی ناوگان فرسوده ارتش ترکیه دنبال می شود. علاوه بر این، ترکیه تلاش می کند تا از موتورهای ساخت داخل در تولید انبوه KAAN که پیش بینی می شود در سال 2028 آغاز شود، استفاده کند. وظیفه توسعه سیستم کامپیوتری یا مغز این جنگنده ترکیه ای نیز بر عهده TÜBITAK بوده است.

ادغام موشک ها، سامانه های تسلیحاتی و کیت هایی مانند Som A، Som B1، Som B2، Hgk 82، Hgk 83، Hgk 84، Neb، Gökhan، Kgk 82، Kgk 83، Gökdoğan و Bozdoğan در جنگنده بومی ترکیه توسط موسسه تحقیق و توسعه صنایع دفاعی TÜBITAK (SAGE) انجام خواهد شد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امکانات جنگنده نسل پنجم ترکیه/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امکانات جنگنده نسل پنجم ترکیه/ عکس"، کلیک کنید.