انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد

انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد

به گزارش ویکی سلامت، چهار کاندیدای این انتخابات «لیونید اسلاتسکی» از حزب لیبرال دموکرات، «نیکولای خاریتونف» از حزب کمونیست روسیه، «ولادیسلاو داوانکوف» از حزب مردم جدید و «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور کنونی روسیه کاندیدای مستقل هستند.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، روسیه بیش از 90 هزار حوزه رای گیری را از ساعت 8 صبح تا 20 به وقت محلی از 15 تا 17 مارس ایجاد کرده است.

به نقل از ویکی سلامت با توجه به گستره وسیع روسیه در چندین منطقه زمانی، «کامچاتکا» و «چوکوتکا»، واقع در منطقه شرق دور، نخستین مناطقی هستند که شروع به رای گیری کردند. شعبه های رای گیری در کالینینگراد، واقع در انتهای غربی روسیه، آخرین مراکزی خواهند بود که رای گیری را آغاز می کنند.

بر اساس داده های منتشر شده توسط کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه، حدود 110 میلیون شهروند روسیه واجد شرایط رای دادن هستند، از جمله بیش از 1.8 میلیون نفر در خارج از کشور زندگی می کنند.

بر اساس مقررات انتخابات ریاست جمهوری روسیه، کاندیدایی که بیش از 50 درصد آرا را کسب کند، پیروز خواهد شد.

در مواردی که بیش از دو کاندیدا وجود داشته باشد و هیچ کدام 50 درصد آرا را کسب نکند، کمیسیون مرکزی انتخابات دور دوم رای گیری را برای دو نفر اول اعلام می کند.

نامزدی که بیشترین آرا را در دور دوم کسب کند به عنوان رییس جمهور انتخاب خواهد شد.

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه نتایج انتخابات را حداکثر تا 28 مارس تایید خواهد کرد و متعاقبا نتایج را ظرف سه روز پس از تایید اعلام می کند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد"، کلیک کنید.