این گیاه تسکین دهنده سردرد است

این گیاه تسکین دهنده سردرد است

به گزارش ویکی سلامت، آژانس فضایی ناسا می گوید که نگهداری این گیاه در خانه می تواند به کاهش سردرد شما کمک کند.

ویکی سلامت در گزارشی به نقل از هلث نوشت: در این تحقیق چندین گیاه معمولی داخلی و توانایی آنها در تصفیه هوا مورد بررسی قرار گرفت و یکی از آنها موثرترین نوع بود.

به گفته ناسا، اگر از سردردهای منظم رنج می برید، داشتن گیاه آپارتمانی خاص در خانه می تواند به تسکین علایم شما کمک کند. مطالعه آژانس فضایی روی گیاهان داخلی و آلودگی هوا، درختچه معمولی را مشخص کرد که ممکن است راهی طبیعی برای مبارزه با این ناخوشی و مزایای سلامتی دیگری ارایه دهد.

محققان چندین گیاه معمولی داخلی و توانایی آنها در تصفیه هوا را بررسی کردند ازجمله اینکه چقدر می توانند آلاینده های کلیدی مرتبط با مشکلات سلامتی مختلف را حذف کنند.

آلاینده های هوا مانند بنزن، فرمالدیید، تری کلرواتیلن، زایلن و آمونیاک با اثرات منفی بر سلامتی ازجمله سردرد، سرگیجه، سوزش چشم و موارد دیگر مرتبط هستند.

ناسا کشف کرد که زنبق صلح در از بین بردن هر پنج مورد از این آلاینده ها و مواد شیمیایی از هوا موثر است و آن را به عنوان یکی از رقبای اصلی برای کاهش سردرد ناشی از آنها تبدیل می کند.

تری کلرواتیلن که در جوهرهای چاپ، رنگ ها، لاک ها، چسب ها و پاک کننده های رنگ یافت می شود، یکی از مواد مضر است. فرمالدیید، عامل سمی دیگر، در کیسه های کاغذی، کاغذهای موج دار، دستمال کاغذی، دستمال سفره، تخته سه لا و پارچه های مصنوعی وجود دارد.

بنزن، ماده شیمیایی مضر است که در دود تنباکو، اگزوز وسایل نقلیه، چسب، رنگ و موم مبلمان یافت همچنین برای ساخت مواد شوینده، رنگ، پلاستیک و رزین استفاده می شود.

زایلن در چاپ، لاستیک، چرم، رنگ، دود تنباکو و اگزوز وسایل نقلیه یافت می شود. آمونیاک، یکی دیگر از عوامل سمی، در محصولات پاک کننده خانگی، واکس های کف، نمک های بویایی و کودها وجود دارد.

قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض این سموم می تواند علایم مختلفی ایجاد کند.

بنزن می تواند باعث تحریک چشم، خواب آلودگی، سرگیجه، افزایش ضربان قلب، سردرد و گیجی، زایلن می تواند باعث تحریک دهان و گلو، سرگیجه، سردرد، گیجی، مشکلات قلبی، آسیب کبد و کلیه، در حالی که آمونیاک می تواند باعث تحریک چشم، سرفه و گلودرد شود.

انجمن سلطنتی باغبانی بیان کرد که سایر فواید نیلوفرهای صلح شامل کاهش فشار خون است همچنین نتایج تحقیق نشان داد که خستگی و سردرد را 20 تا 25 درصد کاهش دادند.

گل داودی یکی دیگر از گیاهان برتر برای تمیز کردن هوای خانه است. این کمک می کند تا هوای خانه شما بهتر شود و از چیزهای بد دور شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این گیاه تسکین دهنده سردرد است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این گیاه تسکین دهنده سردرد است"، کلیک کنید.