این 3 عادت خوب عمر را زیاد می کند

این 3 عادت خوب عمر را زیاد می کند

آفتاب نیوز :

در تاریخ بشر هرگز دورانی نبوده است که شما بتوانید بیشتر از امروز زندگی کنید و زندگی بهتری داشته باشید. زیرا پیشرفت های باورنکردنی در زمینه دارویی، پزشکی و مراقبت های بهداشتی به وجود آمده است که باعث می شود مردم بر بیماری ها غلبه کرده و تا 80- 90 سالگی به خوبی زندگی کنند.

شاید امروزه بزرگترین گروه جمعیتی در حال رشد در آمریکا افرادی با میانگین سنی 90 تا 100 سال و یا بیشتر باشند و بدنبال آن، وظیفه شما این است که به این گروه بپیوندید چرا که این موضوع باعث می شود که در تمام روز های زندگیتان آمادگی لازم را داشته و از سلامت برخوردار باشید.

تقریباً برای کل نژاد بشر در طول تاریخ، طول عمر مسیله ای تصادفی بوده است، اما امروزه طول عمر یک امر طراحی و انتخاب شده است.

شما امروز می توانید واقعاً تصمیم بگیرید که به سطح بالایی از سلامت جسمی برسید و با ایجاد عادت های خاص، می توانید اطمینان حاصل کنید که عمر طولانی تر و بهتری نسبت به نسل های دیگر در طول تاریخ بشر داشته باشید.

چگونه سالم بمانیم؟

امروز، بیش از 60 درصد آمریکایی ها به طور رسمی در گروه افرادی که اضافه وزن دارند طبقه بندی می شوند و این بدان معناست که آن ها بر اساس نمودار های قد و وزن بیش از 20 درصد از وزن ایده آل خود بالاتر هستند و حتی بدتر از آن، میلیون ها نفر هستند که به طور رسمی در گروه آمار های چاقی طبقه بندی می شوند و این یعنی، آن ها 40 و یا 50 درصد از وزن ایده آل خود اضافه وزن بیشتری دارند.

شما در هر جایگاهی که هستید، این نتیجه انتخاب ها و تصمیمات شما است و اگر می خواهید جنبه ای از زندگی خود را تغییر دهید، باید انتخاب های جدید داشته باشید و همچنین تصمیمات جدیدی در زندگی خود بگیرید و سپس باید در کارهایتان نظم را برقرار کرده تا بتوانید تصمیم هایتان را دنبال کنید.

تنها راه رسیدن به وزن مناسب این است که هر روز و هر هفته کمتر بخورید و بیشتر ورزش کنید، اما همانطور که ماه ها و سال ها طول کشیده است که وزنتان بالا برود، ماه ها نیز طول می کشد تا از شر اضافه وزن خود خلاص شوید.

3 عادت خوب که عمر شما را اضافه می کند

کاهش وزن آسان نیست، چون شما عادت های غذایی خودکاری را برای خود ایجاد می کنید که به سختی می توان آن ها را ترک کرد و همچنین با خوردن بعضی غذا ها در زمان های صبح، ظهر و شب، ریتم ثابتی برای غذا خوردنتان انتخاب می کنید که این موضوع باعث می شود که شما به خوردن میان وعده در بین وعده ها و پرخوری در عصر عادت کنید که اگرچه ترک این عادت ها آسان نیست، اما قطعاً امکان پذیر است.

به هر حال، این هدف شماست و اگر دوست دارید عمر بیشتری هم داشته باشید، دانستن این نکات می تواند به شما کمک کند.

 غذا های مناسب بخورید

اولین عادت لازم برای ایجاد یک زندگی طولانی و سرشار از سلامتی و تناسب اندام، عادت به داشتن رژیم غذایی مناسب است.

شما باید به خوردن غذا های مناسب و به نسبت مناسب آن هم در زمان مناسب عادت کنید.

همه افراد می دانند که باید رژیم متعادل تری داشته باشند که حاوی میوه ها، سبزیجات و محصولات غلات کامل باشد.

علاوه بر این اصل اساسی، موارد مختلفی وجود دارد که می توانید برای اصلاح رژیم غذایی و ایجاد عادات تغذیه مناسب انجام دهید، که منجر به ترکیبی از کاهش وزن و سطح بالاتر انرژی و تناسب اندام می شود.

علاوه بر خوردن غذا های مناسب، باید این عادت را از بین ببرید که “سه سم سفید” یعنی نمک، شکر و آرد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

این تغییر در رژیم غذایی شما بسیار ساده و در عین حال، بسیار قدرتمند است؛ به طوری که هر یک از دانشجویان من که آن را امتحان می کنند کاملاً حیرت زده می شوند و به سرعت نتایج قابل توجهی کسب می کنند.

 به اندازه کافی ورزش کنید

عادت بعدی که باید در کار های روزمره خود ایجاد کنید، ورزش کردن موثر است.

بسیاری از افراد حتی افرادی که در هنگام بزرگ شدن به صورت مداوم ورزش می کردند، در اواخر نوجوانی و اوایل بیست سالگی ورزش را متوقف می کنند، اما نباید از این موضوع مهم غافل شد که بدن انسان قرار است به طور منظم در طول زندگی ورزش داده شود.

این عادت را در خود توسعه داده و هر روز، هریک از مفصل های خود را حرکت دهید، چون این فعالیت باعث می شود عضلات و مفاصل شما بهتر عمل کنند و انعطاف پذیر باشند.

ورزش منظم به شما این امکان را می دهد تا تعادل و تحرک بیشتری هم داشته باشید و همچنین منجر به کاهش احتمالی درد و یا مشکلات عضلانی و مفصلی شما می شود.

این عادت را داشته باشید که هر هفته 200 دقیقه ورزش کنید. اگر در هفت روز هفته، به صورت روزانه 30 دقیقه پیاده روی می کنید، باید گفت شما یکی از افرادی هستید که بدن سالمی دارید و عمر بیشتری خواهید داشت.

اگر خود را موظف کنید که دوچرخه سواری کنید، روی تردمیل بدوید، شنا و پیاده روی کنید و یا هرگونه ورزش هوازی را انجام دهید که باعث تقویت ریه ها و قلب شما شود، در مدت زمان کوتاهی سطح سلامتی و انرژی خود را به طرز چشمگیری بهبود می بخشید.

3 عادت خوب که عمر شما را اضافه می کند

خواب کافی داشته باشید

سومین عادت مورد نیاز شما برای داشتن سلامتی، عادت به استراحت کافی است.

شما برای عملکرد مطلوب در کار های روزمره خود، هر شب به هفت تا هشت ساعت خواب نیاز دارید، ولی اگر هر شب کمتر از شش تا هفت ساعت بخوابید و مانند همیشه سخت کار کنید، در نهایت دچار “کمبود خواب” خواهید شد.

شما می توانید با ایجاد عادت زود خوابیدن، یعنی هر شب ساعت 10:00 به راحتی خوابیدن، احساس و عملکرد خود را در زندگی کاری و شخصی خود تغییر دهید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این 3 عادت خوب عمر را زیاد می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این 3 عادت خوب عمر را زیاد می کند"، کلیک کنید.