بازیگر درخشان نقش های مکمل از دنیا رفت

بازیگر درخشان نقش های مکمل از دنیا رفت

ام. امت والش، بازیگر کهنه کاری که در بیش از 150 فیلم از جمله «بلید رانر»، «مردم معمولی» و «چاقوها بیرون» نقش آفرینی کرده بود، درگذشت.

وی که سه شنبه در ورمونت درگذشت، 88 ساله بود.

در «بلید رانر» که سال 1982 توسط ریدلی اسکات ساخته شد، والش در نقش رییس هریسون فورد بازی کرده بود. وی در نخستین تجربه کارگردانی برادران کوین، «خون ساده» یا «تقاص» در نقش کارآگاه خصوصی شرور لورن ویسر ظاهر شد.

از دیگر نقش های او می توان به کلانتر فاسد فیلم ترسناک «مخلوقات» در سال 1986 و نقش کوچکی به عنوان نگهبان در فیلم «چاقوها بیرون» اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت به نقل از ورایتی، والش در مجموعه ای از فیلم های به یادماندنی دهه 1970 ظاهر شد که «بزرگ مرد کوچک» در کنار داستین هافمن، «تازه چه خبر، دکتر؟» در کنار رایان اونیل و باربارا استرایسند، «ضربه محکم» در کنار پل نیومن، «سرپیکو» در کنار آل پاچینو و «احمق» با استیو مارتین از جمله آنها هستند.

این هنرپیشه پرکار در فیلم های «سرخ ها» به کارگردانی وارن بیتی، «بازگشت به مدرسه»، «بزرگ کردن آریزونا» و «گرگ و میش» هم ظاهر شده بود.

راجر ایبرت، منتقد فیلم، قانونی با عنوان «قاعده استانتون والش» را خلق کرد که بر مبنای آن هر فیلمی که هری دین استانتون یا ام. امت والش در نقش مکمل آن حضور داشته باشند، نمی تواند فیلمی بد باشد.

والش که در سوانتون، ورمونت بزرگ شد، اولین بار در فیلم «رستوران آلیس» در سال 1969 ظاهر شد.

وی در برنامه های تلویزیونی هم فعال بود و در «پیت یواشکی»، «ذهن مرد متاهل» و «فلش» بازی کرده بود و به عنوان بازیگر مهمان در ده ها سریال حضور داشت.

این بازیگر همچنین راوی مستندهایی چون «جنگ داخلی» و «بیس بال» هر دو ساخته کن برنز بود و به عنوان صداپیشه در انیمیشن هایی چون «غول آهنی» در کنار وین دیزل و جنیفر آنیستون و در سریال انیمیشن «پوند پاپیز» نقش آفرینی کرده بود.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازیگر درخشان نقش های مکمل از دنیا رفت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازیگر درخشان نقش های مکمل از دنیا رفت"، کلیک کنید.