ببینید| خودروهای فرمول وان در پیست ابوظبی دیوانه شدند!

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، اتومبیل رانی با خودروهای خودران، رویداد جدید و مهیجی است که اولین مسابقه ی رسمی آن امروز در پیست یاس مارینا ابوظبی که میزبانی مسابقات فرمول یک را هم انجام می دهد، برگزار شد. مسابقه با موفقیت آغاز شد و به پایان رسید، اما این به معنای برگزاری رویدادی بی نقص نبود!

به نقل از مجله ویکی سلامت، در مرحله ی تعیین خط مسابقات اتومبیل رانی بدون راننده ی ابوظبی، خودروهای Dallara Super Formula که به دوربین ها و نرم افزارهای پیچیده مجهز بودند، به طرز عجیبی برای تکمیل یک دور کامل با مشکل مواجه شدند.

خودروها هنگام تعیین خط به طور ناگهانی تغییر مسیر می دادند که نمونه ای از آن در ادامه قابل مشاهده است:

خارج شدن اتومبیل خودران از مسیر مسابقه

در برخی از موارد، خودروها به دور خود می چرخیدند:

چرخش خودروی بدون راننده هنگام مسابقه

گاهی اوقات در مسابقه ی ابوظبی، خودروها با دیوار برخورد می کردند:

برخورد خودرو خودران به دیوار هنگام مسابقه

در برخی از حالت ها، خودروها برای استراحتی کوتاه از مسیر خارج می شدند:

توقف بی دلیل خودرو خودران هنگام مسابقه

اگرچه مسابقه ی اتومبیل رانی خودران در ابوظبی با مشکلات متعددی مواجه شد، گزارشگران می گویند این خودروها مرزهای علم و فناوری را جابه جا خواهند کرد.

هنگام شروع مسابقه ی اصلی اتومبیل رانی خودران در ابوظبی، صدرنشین با نام Polimove در دور چهارم از مجموع هشت دور، شروع به چرخیدن به دور خود کرد. خودروی دوم با نام Tum موفق شد به راحتی از کنار رقیبش عبور کند، اما پس از مدت کوتاهی مسیولان مسابقه پرچم زرد را نشان دادند. از آنجا که این خودروهای هوش مصنوعی به قوانین احترام می گذارند، دو خودروی پشت سر Polimove متوقف شدند و حاضر به سبقت گرفتن از خودروی متوقف شده نبودند.

در نهایت، حدود یک ساعت پس از شروع دور اول مسابقه ی خودروهای خودران ابوظبی، خودروها توانستند هشت دور مسابقه را به پایان برسانند. در نهایت Tum برنده ی مسابقه شد.

فعلاً در روزهای ابتدایی اتومبیل رانی خودران هستیم و با گذشت زمان، شاهد پیشرفت های چشمگیری در این حوزه خواهیم بود. فناوری خودروهای بدون راننده از سال 2017 که Roborace اولین مسیرش را طی کرد، راهی طولانی را پیموده است و دیدن اینکه در آینده به چه پیشرفت هایی خواهد رسید، بسیار جذاب به نظر می رسد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ببینید| خودروهای فرمول وان در پیست ابوظبی دیوانه شدند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ببینید| خودروهای فرمول وان در پیست ابوظبی دیوانه شدند!"، کلیک کنید.