بدشانسی وزنه‌بردار ایران برای سهمیه سوم المپیک پاریس

کمیته بین المللی المپیک در حالی به وزنه‌بردار بلاروس مجوز حضور در المپیک پاریس را داد که با حذف او همانند دیگر هم وطنانش یک سهمیه المپیک دیگر به ایران می‌رسید.

 به گزارش ویکی سلامت، کمیته بین المللی المپیک ۲۲ ورزشکار از روسیه و ۱۷ ورزشکار از بلاروس را دعوت کرد تا در المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت کنند. در  این لیست نام دو وزنه‌بردار هم حضور دارد.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نام دو وزنه‌بردار مرد از کشور بلاروس را از لیست نفراتی که در رنکینگ ۱۰ نفره المپیک هستند حذف کرد و یک وزنه‌بردار مرد را نگه داشت.

فدراسیون جهانی در دسته ۱۰۲ کیلوگرم نام تسیخانتسو که رکورد ۴۰۰ کیلوگرم را ثبت کرده و در رده پنجم رنکینگ دسته ۱۰۲ کیلوگرم است را نگه داشت اما نام پتر آسایوناک را از رنکینگ ۸۹ کیلوگرم و زیازولین از دسته فوق سنگین را حذف کرد.

نکته قابل توجه این است ایران در دو دسته ۸۹ کیلوگرم و فوق سنگین سهمیه دارد و مصطفی جوادی و علی داودی حضور دارند اما در دسته ۱۰۲ کیلوگرم سهمیه ندارد. اگر  وزنه‌بردار بلاروس در دسته ۱۰۲ کیلوگرم حذف می‌شد، رضا دهدار که نفر یازدهم رنکینگ است وارد رنکینگ ۱۰ نفره می‌شد اما با تصمیم IOC این وزنه‌بردار بلاروسی در لیست باقی ماند.

به این ترتیب وزنه‌بردار ایران با بدشانسی همچنان خارج از رنکینگ ۱۰ نفره المپیک قرار دارد.

رنکینگ دسته ۱۰۲ کیلوگرم

بدشانسی وزنه‌بردار ایران برای سهمیه سوم المپیک پاریس

رنکینگ دسته ۸۹ کیلوگرم

بدشانسی وزنه‌بردار ایران برای سهمیه سوم المپیک پاریس

رنکینگ دسته ۱۰۲+ کیلوگرم

بدشانسی وزنه‌بردار ایران برای سهمیه سوم المپیک پاریس

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بدشانسی وزنه‌بردار ایران برای سهمیه سوم المپیک پاریس" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بدشانسی وزنه‌بردار ایران برای سهمیه سوم المپیک پاریس"، کلیک کنید.