بررسی تحولات اخیر بازار نفت در دیدار اوجی و دبیرکل اوپک

بررسی تحولات اخیر بازار نفت در دیدار اوجی و دبیرکل اوپک

وزیر نفت در حاشیه هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی یی سی اف) در الجزایر با دبیرکل اوپک دیدار و درباره شرایط بازارهای جهانی نفت خام مذاکره و تبادل نظر کرد.

به گزارش ویکی سلامت، جواد اوجی در دیدار با هیثم الغیص در حاشیه هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی یی سی اف) در الجزایر، عوامل موثر بر بازار نفت و نقش نفت بر بودجه کشورهای عضو اوپک را بررسی کرد، همچنین پیش بینی قیمت نفت برای سه ماهه های دوم، سوم و چهارم سال جاری میلادی بخش دیگری از محورهای مذاکره دوجانبه بود.

در این دیدار، آثار ژیوپلیتیک موثر بر قیمت های جهانی نفت، افزایش تقاضای جهانی نفت ناشی از رشد اقتصادی و مقدار سرمایه گذاری در پروژه های نفتی کشورهای عضو اوپک به بحث گذاشته شد، افزون بر این پایبندی کشورهای عضو اوپک به تعهدهای خود در این سازمان به ویژه در اوپک پلاس (ایتلاف تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک) مورد تاکید و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر نفت به منظور همراهی سید ابراهیم رییسی برای شرکت در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز، بعدازظهر پنجشنبه (دهم اسفندماه) تهران را به مقصد الجزیره ترک کرد.

نشست فوق العاده وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو جی یی سی اف با هدف آماده سازی اسناد اساسی از جمله بیانیه برای روز نشست سران کشورهای عضو این نهاد (شنبه، 12 اسفندماه) امروز (جمعه، دهم اسفندماه) در الجزیره پایتخت الجزایر برگزار شد.

هفتمین نشست سران دولت ها و کشورهای عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز امروز (شنبه، 12 اسفندماه) در حال برگزاری است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی تحولات اخیر بازار نفت در دیدار اوجی و دبیرکل اوپک" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی تحولات اخیر بازار نفت در دیدار اوجی و دبیرکل اوپک"، کلیک کنید.