بهرام افشاری در 3 روز 108 هزار نفر را به سینما کشاند

بهرام افشاری در 3 روز 108 هزار نفر را به سینما کشاند

آفتاب نیوز :

سال گربه در افتتاحیه خود، عملکردی چشم گیر داشت و موفق شد تا با جذب 108 هزار مخاطب، تنها 9 هزار مخاطب از گشت 3 و 2 هزار مخاطب از افتتاحیه تمساح خونی کم آورده و به سومین فیلم دوران پساکرونا تبدیل شود که چنین شروع طوفانی را تجربه می کند.

سال گربه موفق شد تا طی 3 روز نخست اکران خود، با نمایش در 1875 سانس، 108 هزار مخاطب داشته باشد و به فروش 7 میلیارد و 700 میلیون تومانی برسد. البته که قطعا مصادف شدن افتتاحیه سال گربه با عید فطر، بر میزان اقبال از این فیلم افزوده است علی الخصوص آن که نمایش ناگهانی فیلم سبب شد تا صاحبان اثر، فرصت کافی برای تبلیغات کار نداشته باشند.

با این راندمان، سال گربه، به دومین فیلم پرفروش این روز های سینمای ایران تبدیل شد. تمساح خونی در همین مدت زمان موفق شد تا با سالن هایی بیشتر، 172 هزار مخاطب داشته باشد و بیش از 12 میلیارد تومان نیز بفروشد.

سینمای 1403 با 40درصد مخاطبان بیشتر

سینمای ایران طی تعطیلات 3 روزه پایان هفته قبل 353 هزار مخاطب داشت و توانست 24 میلیارد و 700 میلیون تومان نیز بفروشد.

بررسی عملکرد 24 روز نخست اکران امسال نشان می دهد که سینمای ایران نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، رشدی 40 درصدی میزان مخاطب را شاهد است. این مهم در شرایطی رخ داده که سینماها، 5 روز از 24 روز امسال را به مناسبت شب های قدر تعطیل بودند درحالی که این آمار برای مدت زمان مشابه سال گذشته، تنها 2 روز بوده است. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که تعطیلات عیدفطر در 24 روزه امسال وجود داشته و در مدت زمان مشابه سال گذشته وجود نداشته است.

سینما ها طی 24 روز نخست امسال، 1 میلیون و 748 هزار مخاطب داشتند حال آن که این آمار برای 24 روز نخست سال گذشته، 1 میلیون و 249 هزار مخاطب بوده استسینما ها طی 24 روز نخست امسال، 1 میلیون و 748 هزار مخاطب داشتند و 114 میلیارد و 600 میلیون تومان نیز فروختند حال آن که این آمار برای 24 روز نخست سال گذشته، 1 میلیون و 249 هزار مخاطب با گیشه 60 میلیارد و 10 میلیون تومانی بوده است.

حالا که مشخص شده سال گربه خود به قطب فروش سینما ها تبدیل شده و در کنار تمساح خونی، یک دوقطبی خوب را برای گیشه سینما ها رقم زدند باید به یک اکران طلایی برای فصل بهار اندیشید. رویکردی که سبب خواهد شد تا میزان استقبال از فیلم ها و البته گیشه، فراتر از آن چه باشد که تخمین زده بودیم.

این روند در کنار چند اکران اردیبهشتی و البته نو شدن ناوگان اکران در نیمه دوم خرداد، شتاب استقبال را دوچندان خواهد کرد تا سینما ها با رکورد هایی که طی هفته های آتی رقم خواهد خورد، به فصل تابستان ورود کنند. فصل تابستانی که دو ماه از آن با ماه های محرم و صفر تلاقی پیدا کرده و می توان با یک برنامه ریزی درس و حساب شده، از این ماه ها نیز بازه هایی طلایی برای سینمای ایران و مخاطبان آن آفرید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهرام افشاری در 3 روز 108 هزار نفر را به سینما کشاند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهرام افشاری در 3 روز 108 هزار نفر را به سینما کشاند"، کلیک کنید.