بیانیه آیت الله اعرافی به همایش بین المللی «سفینه النجاه»

بیانیه آیت الله اعرافی به همایش بین المللی «سفینه النجاه»

آیت الله علیرضا اعرافی در پیامی به همایش بین المللی «سفینه النجاه» نوشت: «نه تنها شیعیان بلکه آزادی خواهان تاریخ نیز سیدالشهداء علیه السلام را به عنوان یک الگوی اخلاقی و معراجی برای عدالت جویان جهان دانسته و اهمیت فراوانی به ترویج اخلاقیات و ارزش های انسانی که امام حسین ما را بدان رهنمون ساخته اند، می دهند.»

به گزارش ویکی سلامت، در متن پیام مدیر حوزه های علمیه کشور  آمده است: «بسم الله الرحمن الرحیم

و فَدَیْناهُ بذبْحٍ عَظِیمٍ و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

وجود مبارک سید الشهداء سبط نبی مکرم اسلام امام حسین(علیه السلام) شخصیتی آسمانی هستند که با ایثار و شجاعت، طبق اصول اسلامی و انسانی، به مقاومت و مبارزه علیه ظلم و ستم طاغوتیان زمان ایستادند. این امام همام در واقعه مولمه کربلا، برای همیشه تاریخ بشریت را تحت تاثیر قرار داده و نشان دادند که ایمان، ایثار و شجاعت برای دفاع از حق و عدالت، ارزشمند و حیاتی است.

نه تنها شیعیان بلکه آزادی خواهان تاریخ نیز سیدالشهداء علیه السلام را به عنوان یک الگوی اخلاقی و معراجی برای عدالت جویان جهان دانسته و اهمیت فراوانی به ترویج اخلاقیات و ارزش های انسانی که امام حسین ما را بدان رهنمون ساخته اند، می دهند.

در این میان، پیراهن مبارک سیدالشهداء علیه السلام سند و نماد تامی است از خون هایی که در روز عاشورا شجاعانه در راه ایمان به معبود، استقامت در راه حق، عدالت و ظلم ستیزی ریخته شد که پرداختن به این دانشنامه استقامت، در این برهه، فرصتی مناسب برای بررسی عمیق فرهنگی و تاریخی واقعه عاشورا است تا بدون آن که ذره ای بر اتحاد میان مسلمانان جهان خدشه وارد نماید، به خونخواهی آن مظلوم تاریخ بپردازد و از این رهگذر بتواند معارف و حقایقی که آن وجود نازنین برایش بذل مهجه نمود را به گوش عالمیان برساند.
اینجانب از همه علماء، شعراء، مرثیه سرایان، نویسندگان، ذاکران ، هنرمندان و فرهیختگانی که با قلم، هنر و کلام خود در راستای جهانی سازی این نماد موثق شیعه اقدام نموده اند، تشکر می کنم و از شرکت کنندگان سومین اجلاسیه نخبگان منابر شیعه که از ملیت های مختلف در کربلای مقدسه گرد هم آمده اند التماس دعای خیر دارم و امیدوارم در آینده ای نزدیک با ظهور موفور السرور منتقم آل الله علیهم صلوات الله یک بار دیگر تحت این لوا جمع شده و با برافراشتن قمیص الحسین علیه السلام ظلم، جور و بی عدالتی از سراسر جهان مرتفع گردد و تمامی مستضعفان جهان خصوصاً مردم مظلوم غزه، طعم شیرین حیات حسینی را به جان بچشند.

هزار خرقه عوض کرد روزگار و هنوز
حدیث پیرهن کهنه ی تو پا برجاست

طوبی لکم و حسن مآب»
پایان خبر ویکی سلامت 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه آیت الله اعرافی به همایش بین المللی «سفینه النجاه»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه آیت الله اعرافی به همایش بین المللی «سفینه النجاه»"، کلیک کنید.