بیش از 800 نفر از زندانیان اصفهان از پابند الکترونیک استفاده می کنند

بیش از 800 نفر از زندانیان اصفهان از پابند الکترونیک استفاده می کنند

به گزارش ویکی سلامت از اصفهان، سید محمد موسویان با اعلام این خبر، اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان های استان اصفهان، اجرای آرا صادره برای استفاده از پابند الکترونیکی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در 11 ماهه نخست سال جاری بیش از 800 نفر با استفاده از پابند الکترونیک بیرون از زندان مشغول فعالیت هستند، بیان کرد: با توجه به آمار، با نصب این تعداد پابند الکترونیک، جایگاه استان اصفهان در بین دیگر استان های کشور از این حیث جایگاه قابل قبولی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان افزود: زندانیانی که واجد شرایط استفاده از پابند الکترونیک هستند اعم از افرادی که در چارچوب برنامه های زندان اصلاح شده اند و محکومانی که بنابه نظر قاضی رسیدگی کننده به پرونده آنان حضورشان برای جامعه خطر و آسیب ایجاد نمی کند، فرصت پیدا می کنند با استفاده از پابند الکترونیک و تحت نظارت مرکز پایش و نظارت الکترونیک زندانیان به آغوش خانواده و محل کار خود بازگردند.

وی خاطرنشان کرد: این امکان شامل مجرمان خطرناک و مرتکبین جرایم خشن و سایر زندانیانی که حضور آنان به امنیت مردم و جامعه خدشه و آسیب وارد کند نخواهد شد.

موسویان تصریح کرد: افرادی که از این پابند استفاده می کنند به صورت برخط با سامانه های الکترونیک در مرکز پابند استان اصفهان رصد می شوند تا در صورت خارج شدن از محدوده تعریف شده بلافاصله احضار و در ادامه از استفاده پابند الکترونیک محروم شوند.

وی گفت: به منظور اجرای مفاد سند تحول قضایی و عمل به دستورات ریاست قوه قضاییه و رییس کل دادگستری استان اصفهان یکی از مهم ترین رویکردهای دستگاه قضایی استان کاهش جمعیت کیفری است و به همین منظور برنامه بازدید منظم و مستمر و هدفمند مسیولان و قضات از زندان ها و بازداشتگاه ها برای تسریع در رسیدگی به مطالبات و مشکلات زندانیان و استفاده از مجازات جایگزین حبس به صورت مستمر پیگیری و انجام می شود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از 800 نفر از زندانیان اصفهان از پابند الکترونیک استفاده می کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از 800 نفر از زندانیان اصفهان از پابند الکترونیک استفاده می کنند"، کلیک کنید.