تامین بخش اعظمی از پروژه های راه سازی استان زنجان از محل اعتبارات ملی

تامین بخش اعظمی از پروژه های راه سازی استان زنجان از محل اعتبارات ملی

ویکی سلامت/زنجان مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه حوزه استحفاظی استان زنجان در بخش آزادراهی تکمیل شده است، گفت: از این میزان 100 کیلومتر آزادراه زنجان به سمت تهران بوده و 100 کیلومتر هم به سمت استان آذربایجان شرقی است.

اصغر اسماعیلی امروز (جمعه 19 بهمن ماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخش اعظمی از اقداماتی که در اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان انجام می شود در بخش راه و راه سازی است، یادآور شد: ساخت راه در بخش های آزادراه، بزرگراه و راه های اصلی بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است ولی نگهداری راه ها در تمام بخش های راه بر عهده راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان است.

وی با بیان اینکه استان زنجان از موقعیت جغرافیایی استثنایی برخودار است، افزود: این استان مرکز اتصال استان های شمال غرب به پایتخت است و در این میان می طلبد به توسعه بهبود راه ها توجه ویژه ای شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، به میزان طول شبکه راه های استان زنجان اشاره کرد و تصریح کرد: این استان 200 کیلومتر آزادراه، 130کیلومتر بزرگراه، 350 کیلومتر راه اصلی، 750 کیلومتر راه فرعی و 4 هزار و 200 کیلومتر راه روستایی دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه حوزه استحفاظی استان زنجان در بخش آزادراهی تکمیل شده است، گفت: از این میزان 100 کیلومتر آزادراه زنجان به سمت تهران بوده و 100 کیلومتر هم به سمت استان آذربایجان شرقی است.

این مسیول با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از پروژه های راه سازی از اعتبارات ملی تامین می شود، تصریح کرد: بخش راه یکی از مولفه های مهم اصلی توسعه هر کشوری است و وجود راه برای هر منطقه یک سرمایه ارزشمند است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تامین بخش اعظمی از پروژه های راه سازی استان زنجان از محل اعتبارات ملی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تامین بخش اعظمی از پروژه های راه سازی استان زنجان از محل اعتبارات ملی"، کلیک کنید.