تا سال آینده 200 هزار پورت «فیبر نوری خانگی» در کرمانشاه ایجاد می شود

تا سال آینده 200 هزار پورت «فیبر نوری خانگی» در کرمانشاه ایجاد می شود

ویکی سلامت/کرمانشاه مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه از ایجاد 200 هزار پورت فیبرنوری خانگی در استان تا سال آینده خبر داد.

مهندس حمیدرضا امیری به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی (25 تا 31 اردیبهشت) در نشستی خبری با اشاره به گستردگی فعالیت های مخابراتی در استان طی یک سال گذشته گفت: طی این مدت بیش از 400 میلیارد تومان پروژه مخابراتی در استان اجرایی شده است.

وی برخی از این پروژه ها را شامل ایجاد 300 کیلومتر فیبرنوری، ایجاد 100 هزار پورت فیبرنوری، راه اندازی 12 سایت 5G، اجرای فیبرنوری مرز سومار و … عنوان کرد.

3000 مشترک خانگی و 90 درصد ادارات استان به فیبرنوری وصل شده اند

امیری یکی از مهم ترین طرح های در دست اجرای مخابرات کشور را طرح «نجما» معرفی و تصریح کرد: این طرح مخفف «نهضت جهادی توسعه فیبر نوری شرکت مخابرات ایران» است که متولی اجرای آن شرکت مخابرات به عنوان بزرگترین اپراتور غرب آسیا در کشور است.

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه گفت: در این طرح دولت به دنبال آن است که به همت شرکت مخابرات، فیبرنوری را در تمام شهرها و روستاهای کشور گسترده کند.

امیری وسعت شبکه فیبرنوری استان را هشت هزار کیلومتر اعلام و تصریح کرد: تا پایان سال 100 هزار پورت فیبر نوری در استان ایجاد می شود.

وی افزود: در حال حاضر سه هزار مشترک خانگی به فیبرنوری متصل هستند و برنامه داریم این شبکه را در سطح روستاها هم گسترش دهیم.

وی افزود: علاوه بر مشترکین خانگی، در حال حاضر 90 درصد ادارات، عمده بانک های استان، بسیاری از واحدهای تجاری، عمده شهرک های صنعتی و چهار مرز از پنج مرز استان به شبکه فیبرنوری متصل هستند.

امیری هزینه راه اندازی فیبرنوری خانگی را حداقل 2.1 میلیون تومان اعلام و تصریح کرد: میزان قیمت برای استفاده از این شبکه بسته به حجم و سرعت متغیر است.

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه  در خصوص سرعت فیبرنوری خانگی هم گفت: سرعت اینترنت در این مدل شبکه تا هزار مگ هم قابل افزایش است و بسته به نوع بسته خریداری شده متغیر می باشد.

امیری در خصوص نحوه برخورداری مشترکین از فیبرنوری خانگی گفت: برای این کار متقاضیان باید با سامانه 2020 واحد فروش تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنند ودر صورتی که شبکه فیبرنوری خانگی تا آن محله گسترده شده باشد امکان اتصال آن برای متقاضیان فراهم می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی اجرای دو ساله این طرح گفت: در سال اول که 100 هزار پورت فیبرنوری خانگی باید در استان ایجاد شود و در سال دوم هم این تعداد به 200 هزار پورت می رسد.

سالانه 10 میلیون تجهیزات مخابراتی سرقت می شود/ نقطه کور حاد در جاده های استان نداریم

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه در ادامه از سرقت تجهیزات مخابراتی به عنوان یکی از چالش های این حوزه یاد کرد و افزود: سالانه بطور میانگین 10 میلیارد تومان از تجهیزات ما به سرقت می رود که مشکلاتی برای ما و مردم ایجاد کرده است.

وی با اشاره به کاهش تعداد فقرات سرقت ها با توجه به جمع آوری بخشی از معتادان متجاهر استان گفت: علی رغم کاهش تعداد، شاهد تغییر نوع سرقت ها هستیم و سارقان در حال حاضر تجهیزات با ارزش را به سرقت می برند که موجب شده رقم خسارت ها در این زمینه علی رغم کاهش تعداد سرقت ها همچنان بالا باشد.

امیری در ادامه گریزی هم به وضعیت سیم کارت های همراه اول در استان داشت و با اشاره به فعال بودن 420 هزار سیم کارت دایمی همراه اول، تعداد سیم کارت های اعتباری این اپراتور را 2.5 میلیون سیم کارت عنوان کرد.

وی افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در استان بیش از 100 درصد است اما در زمینه ضریب نفوذ تلفن ثابت قدری از میانگین کشوری عقب هستیم.

امیری ضریب نفوذ تلفن ثابت استان را 28 درصد اعلام و میانگین کشوری در این زمینه را حدود 30 درصد عنوان کرد و افزود: این ضریب نفوذ در روستاها پایین تر است.

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه در ادامه در خصوص نقاط کور جاده ای هم گفت: در این زمینه سازمان رگلاتوری بطور مستمر کار پایش جاده ها را انجام می دهد و هر جا که نیاز باشد اعلام کرده و ما نسبت به رفع آن نقطه کور اقدام می کنیم.

امیری گفت: خوشبختانه در حوزه شبکه سیار استان از حیث پوشش محورها جزو استان های برتر کشور هستیم و در حال حاضر نقطه کوری در سطح محورهای استان نداریم.

وی افزود:  این امکان هست که نقاط کوری وجود داشته باشد، اما فاصله این نقاط 100 تا 200 متر است که نصب سایت برای آن به صرفه نیست و خود سازمان رگلاتوری هم آن را الزامی نمی داند.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تا سال آینده 200 هزار پورت «فیبر نوری خانگی» در کرمانشاه ایجاد می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تا سال آینده 200 هزار پورت «فیبر نوری خانگی» در کرمانشاه ایجاد می شود"، کلیک کنید.