تدارک 500 پایگاه کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برای جمع آوری زکات فطریه

تدارک 500 پایگاه کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برای جمع آوری زکات فطریه

ویکی سلامت/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در خصوص جمع آوری زکات فطریه و کفاره مردم مومن و خداجوی استان، 500 پایگاه تدارک دیده شده که 273 پایگاه متعلق به کمیته امداد است.

قباد مبشری در جمع خبرنگاران افزود: کمیته امداد در ماه مبارک رمضان دو مبحث اساسی را در دستور کار خود دارد که یکی اطعام مهدوی و دیگری حامی یابی برای ایتام است.

وی اظهارکرد: در همین خصوص در مجموع 200 هزار پرس غذای گرم و افطاری ساده و 985 بسته معیشتی به ارزش بیش از 27 میلیارد تومان از ابتدای ماه مبارک رمضان تهیه و بین نیازمندان توزیع شده است.

مبشری در خصوص حامی یابی برای ایتام و فرزندان محسنین خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان امسال سه هزار حامی جدید به حامیان ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است.

مبشری تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های این نهاد در پایان ماه مبارک رمضان، دریافت و جمع آوری زکات فطریه، کفارات و نذورات مردم مومن و خداجو جهت کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان جامعه است.

وی در خصوص جمع آوری زکات فطریه و کفارات مردم نیکوکار در محل های برگزاری نماز عید سعید فطر، ادامه داد: به همین منظور 500 پایگاه شامل صندوق های مختص جمع آوری زکات فطریه و کفارات و 56 دستگاه کارت خوان در سطح استان تدارک دیده شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: علاوه بر پایگاههای جمع آوری زکات فطریه مردم خیر و نیکوکار می توانند از طریق کد #074*8877* و شماره کارت های مجازی اعلام شده از طریق ادارات کمیته امداد فطریه و کفارات خود را به نیازمندان کمیته امداد اهداء کنند.

مبشری عنوان کرد: یکی از برنامه هایی که امسال توسط کمیته امداد برای پرداخت زکات فطریه تدارک دیده شده است، بحث پرداخت زکات فطریه از طریق دستگاههای کارت خوان نانوایی ها است که مردم می توانند از این طریق فطریه و کفارات خود را برای نیازمندان هزینه کنند.

وی اظهار کرد: تعداد 72 هزار پاکت مخصوص فطریه و کفارات نیز برای توزیع بین مردم در سطح مناطق استان تدارک دیده شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنر مخصوص شماره حساب به تفکیک (زکات فطریه عام، فطریه سادات، کفاره عمد و غیرعمد) در محل پایگاهها برای آگاهی مردم مومن و خداجو نصب می شود.

مبشری تصریح کرد: براساس نرخ اعلام شده در استان کهگیلویه و بویراحمد میزان زکات کهگیلویه و بویراحمد بر پایه ی گندم 60 هزار تومان، بر پایه ی برنج 180 هزار تومان است.

به گزارش ویکی سلامت، وی ضمن دعوت از هم وطنان سخاوتمند برای مشارکت در امر خداپسندانه کمک به نیازمندان، بیان کرد: کمیته امداد آماده دریافت زکات فطریه و کفارات مردم نیکوکار برای کمک به نیازمندان این نهاد است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تدارک 500 پایگاه کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برای جمع آوری زکات فطریه" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تدارک 500 پایگاه کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برای جمع آوری زکات فطریه"، کلیک کنید.