تزار کونیکوف غرق شد / ضربه جدید اوکراین به روسیه

به گزارش ویکی سلامت، ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد که کشتی آبی خاکی تزار کونیکوف در نزدیکی آلوپکا، شهری در حاشیه جنوبی شبه جزیره کریمه که از 2014 در اشغال روسیه است، غرق شد. این کشتی توانایی حمل 87 خدمه را داشت.

به نقل از یورونیوز، این دومین بار در دو هفته گذشته است که نیروهای اوکراینی از غرق کردن کشتی روسی در دریای سیاه خبر می دهند. هفته گذشته نیز نیروهای اوکراینی ویدیویی را منتشر کردند که حاوی تصاویر حمله شهپادی به ناو موشکی روسیه به نام ایوانوتس بود.

مطابق اعلام ارتش اوکراین، حمله روز چهارشنبه با استفاده از شهپاد Magura V5 که شبیه یک قایق تندرویِ مشکی رنگ است، انجام شد. این پهپاد دریایی که سال گذشته توسط اوکراین رونمایی شد، حداکثر سرعتی معادل 80 کیلومتر در ساعت دارد و قادر به حمل محموله ای به وزن 320 کیلوگرم است.

تزار کونیکوف غرق شد / ضربه جدید اوکراین به روسیه

ارتش روسیه بلافاصله درباره غرق شدن کشتی مورد ادعای اوکراین اظهارنظری نکرد ولی تایید کرد که شش پهپاد اوکراینی را طی شب گذشته بر فراز دریای سیاه سرنگون کرده است.

تزار کونیکوف (BDK-64) یک کشتی فرود بزرگ نیروی دریایی روسیه است که نامش را از تزار کونیکوف، افسر پیاده نظام نیروی دریایی شوروی گرفته شده است.

این کشتی در دوران شوروی سابق در کارخانه کشتی سازی Stocznia Północna در گدانسک، لهستان ساخته شد و در 30 اکتبر 1986 به آب انداخته شد.

این کشتی در ناوگان دریای سیاه روسیه خدمت می کرد.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تزار کونیکوف غرق شد / ضربه جدید اوکراین به روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تزار کونیکوف غرق شد / ضربه جدید اوکراین به روسیه"، کلیک کنید.