تصویر روز ناسا: اگزوز مارپیچی موشک

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، براساس گزارش مجله ویکی سلامت، این در به روی افق دقیقاً چیست؟ چیزی که ممکن است شبیه یک کهکشان عجیب و غریب به نظر برسد، درواقع ستون اگزوز یک موشک معمولی است. اما نور پس زمینه آن به طور غیرعادی زیاد است.

در تصویر روز ناسا چه می بینیم؟

اگرچه موشک اسپیس ایکس، فالکون 9 از کیپ کاناورال در فلوریدا، ایالات متحده آمریکا پرتاب شد، پیشران آن در منطقه بسیار وسیع تری قابل مشاهده بود. تصویر از آکوریری، ایسلند گرفته شده است.

تصویر روز ناسا: اگزوز مارپیچی موشک

این سفینه فضایی عظیم یک هفته پیش از زمین بلند شد و منظره حاصل بلافاصله پس از آن با یک نوردهی 10 ثانیه ای توسط گوشی هوشمند، قبل از اینکه به سرعت از بین برود، ثبت شد.

مانند ابرهای شب تاب، روشنایی توده توسط اثر گرگ و میش ایجاد می شود. جایی که یک جسم به اندازه ای ارتفاع می گیرد که توسط خورشید در گرگ و میش روشن شود، حتی زمانی که ناظر روی زمین تاریکی شب را تجربه می کند.

شکل مارپیچی احتمالاً ناشی از بادهای شدید است که گاز خارج شده را به شکل یک پیچ درمی آورد و وقتی در طول مسیر دیده می شود، شبیه یک مارپیچ است.

ستاره ها و شفق کم رنگ سبز و قرمز در پس زمینه این تصویر خارق العاده ظاهر می شوند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصویر روز ناسا: اگزوز مارپیچی موشک" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصویر روز ناسا: اگزوز مارپیچی موشک"، کلیک کنید.