تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از دست اندرکاران سی ویکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از دست اندرکاران سی ویکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی از دست اندرکاران سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت قرآنی این وزارتخانه و یکایک خادمان قرآنی نمایشگاه، برای برگزاری باشکوه این نمایشگاه معنوی در ماه پر برکت رمضان امسال تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی از دست اندرکاران سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت قرآنی این وزارتخانه و یکایک خادمان قرآنی نمایشگاه، برای برگزاری باشکوه این نمایشگاه معنوی در ماه پر برکت رمضان امسال تشکر و قدردانی کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

اِنَّ هٰذَا القُرآنَ یَهدی لِلَّتی هِیَ اَقوَمُ وَ یُبَشِّرُ المُومِنینَ «سوره مبارکه الاسراء آیه 9»

قرآن کریم مرجع آسمانی کامل و بی نقص برای راهنمایی بشر بوده که بر قلب مبارک رسول خدا (صلی الله علیه وآله) نازل شده و تنها نصّ الهی مصون از دستبرد و تحریف است. در یک نگاه کلی، رسالت این کتاب آسمانی هدایتگری برای همه مردم است و جامعه اسلامی تکالیف جدّی برای توجه هر چه بیشتر به کتاب آسمانی خداوند به عنوان مهمترین میراث پیامبر خدا (صلی الله علیه وآله) دارد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و برکت آن؛ جوشش های فراوانی در حرکت های قرآنی کشور شکل گرفت و سامان دهی و تقویت این ظرفیت ها همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است که تدوین منشور توسعه فرهنگ قرآنی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز با اهداف فرهنگ سازی و نظام سازی قرآنی و سامان دهی امور قرآنی کشور برای توسعه هر چه بیشتر فعالیت های قرآنی بود.

تجربه کشور در حوزه قرآن هر روز غنی تر از قبل می شود و فعالیت های قرآنی نیز با رشد کمّی و کیفی روزافزون مواجه هستند که در این میان برگزاری هر ساله نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بهترین محفل برای تجلّی و تبلور این توانمندی های قرآنی کشور و جلب مشارکت های مردمی برای انس و تدبّر بیشتر در قرآن کریم است و برگزاری شایسته این نمایشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

امسال با همّت والای دست اندرکاران قرآنی کشور؛ نمایشگاه قرآن در 30 استان برگزار شد و بیش از سه میلیون از هم وطنان عزیز در بهار قرآن از از نمایشگاه معنوی بازدید کردند.

همچنین در بخش بین الملل نمایشگاه، مشارکت بالایی از اندیشمندان و پژوهشگران قرآنی از 28 کشور را شاهد بودیم که نمایانگر رویکرد جدّی قرآنی و اهمیت بالای قرآن در سیاست های کلان کشور دارد.

توجه به موضوع مظلومیت مردم غزّه، خانواده محور بودن، توجه به موضوع عفاف و حجاب و همچنین مشارکت گروه های مردمی از دیگر جلوه های زیبای نمایشگاه امسال بود.

ضمن عرض خدا قوت به دست اندرکاران سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از جمله وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت قرآنی این وزارتخانه و یکایک خادمان قرآنی نمایشگاه، از برگزاری باشکوه این نمایشگاه معنوی در ماه پر برکت رمضان امسال تشکر و قدردانی می کنم و ان شاءالله با همت بالای شما عزیزان شاهد رشد روزافزون توجه با قرآن در تمام شیون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… جامعه و شکل گیری حکمرانی قرآنی و مردمی در کشور باشیم.

امید است که این مجاهدت های شما در راه خدا، زمینه ساز ظهور حقیقت قرآن و تشکیل حکومت نمونه قرآنی در سطح جهان به دست ایشان باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از دست اندرکاران سی ویکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از دست اندرکاران سی ویکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم"، کلیک کنید.