تلاش برای بسترسازی توسعه نوآوری و سرمایه انسانی در پارک فناری پردیس

معاون توسعه نوآوری پارک مطرح کرد؛

تلاش برای بسترسازی توسعه نوآوری و سرمایه انسانی در پارک فناری پردیس

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس از تلاش این معاونت برای توسعه سرمایه انسانی پارک در کنار آموزش نیرو ها و برگزاری رویداد های فناوری در پارک خبر داد و گفت: در سال 1402 بیش از 10 برنامه مستمر و رویداد در حوزه توسعه نوآوری در پارک فناوری پردیس انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، مجتبی جباری پور معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس با اشاره به برگزاری بیش از 6 رویداد توانمندسازی صدف در سال 1402 در این پارک گفت: این رویداد ها به منظور افزایش توانمندی و مهارت افزایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با هدف اشتغال در شرکت های عضو پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

وی افزود: در کنار طرح توانمندسازی صدف، بوت کمپ های تخصصی و مسابقات تخصصی فناوری نیز از دیگر برنامه های این معاونت برای رشد و توسعه نوآوری است.

به گفته معاون رییس پارک پردیس، در سال 1402، رویداد صدف جاب میت، بوت کمپ تخصصی مکانیک و المپیک فناوری در 2 حوزه فناورانه هوش مصنوعی و امنیت سایبری برگزار شد. المپیک فناوری پارک فناوری پردیس نیز سال آینده در 5 حوزه هوش مصنوعی، امنیت سایبری، برنامه نویسی، رباتیک و پهپاد برگزار می شود.

جباری پور با اشاره به ایجاد مرکز توسعه سرمایه انسانی در پارک فناوری پردیس گفت: این مرکز با دو هدف اصلی جذب و آموزش نیروی انسانی در پارک تاسیس شده است و آموزش های عمومی و تخصصی مرکز نیز با توجه به نیاز شرکت های عضو برنامه ریزی می شود.

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس برگزاری دو رویداد ملی صنعت دانش بنیان با محوریت حوزه سلامت و تجارت فناوری را از دیگر فعالیت های این معاونت در سال 1402 برشمرد و افزود: رویداد صنعت دانش بنیان با هدف معرفی توانمندی های شرکت های عضو پارک فناوری پردیس در حوزه سلامت و با حضور وزرای صمت و بهداشت و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور برگزار شد.

وی اضافه کرد: همایش تجارت فناوری نیز همایشی برای معرفی بیشتر شبکه فن بازار ملی ایران و توجه به تجارت فناوری برگزار شد.

دی افزود: برگزاری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس در اردیبهشت 1402 از دیگر فعالیت های معاونت توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس بود.

وی گفت: در این نمایشگاه که با حضور بیش از 450 مشارکت کننده از زیست بوم نوآوری و فناوری کشور اعم از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، شتابدهنده ها، مراکز رشد فناوری، پارک های علم و فناوری، برگزارکنندگان رویداد های کارآفرینی و… برگزار شد، 20 رویداد جانبی با موضوعات مرتبط با فناوری و نوآوری اجرا شد که بازدید بیش از 100 هزار نفری را در پی داشت.

وی افزود: برگزاری رقابت بیش از 400 استارتاپ در شهر های مختلف در قالب رویداد اینوتکس پیچ و برگزاری 416 جسله در کافه سرمایه و انعقاد بیش از 55 تفاهمنامه به ارزش 2، 780 میلیارد ریال به همت بروکر های فناوری در جلسات B2B بخشی از نتایج بخش های مختلف نمایشگاه بوده است.

جباری پور گفت: سیزدهمین دوره از نمایشگاه اینوتکس نیز اردیبهشت 1403 در پارک فناوری پردیس برگزار می شود که ثبت نام برای حضور در این نمایشگاه تا فرودین 1403 ادامه دارد.

وی طراحی نشان تجاری پارک فناوری پردیس، توسط مرکز توسعه تجارت را گامی موثر در ایجاد اعتماد برای مصرف کنندگان محصولات دانش بنیان برشمرد و افزود: این نشان در دو سطح تایید کیفیت و تضمین کیفیت محصولات شرکت های عضو پارک فناوری پردیس به توسعه بازار محصولات دانش بنیان کمک می کند. این نشان تاکنون به تعدادی از محصولات شرکت های عضو پارک اعطاء شده است.

جباری پور در خصوص فعالیت های شبکه فن بازار ملی ایران نیز گفت: برگزاری نشست های کارگزاران شبکه ملی فن بازار، آغاز به کار فن بازار منظقه ای تهران، عرضه 974 محصول فناورانه حوزه سلامت در فن بازار ملی ایران و تحقق بیش از هزار میلیارد تومان همرسانی 1402 توسط شبکه فن بازار ملی ایران از جمله فعالیت های این شبکه در سال 1402 بود.

به گزارش ویکی سلامت، برگزاری کمپ ملی فروش، میزبانی از اردو های راهیان پیشرفت و رویداد ریتکس از دیگر برنامه هایی بود که جباری پور در پایان به آنها اشاره کرد و افزود: ایجاد مجتمع خدمات فنی و کارگاهی پارک فناوری پردیس یکی دیگر از برنامه هایی بود که برای کمک به شرکت های عضو پارک فناوری پردیس صورت گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلاش برای بسترسازی توسعه نوآوری و سرمایه انسانی در پارک فناری پردیس" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلاش برای بسترسازی توسعه نوآوری و سرمایه انسانی در پارک فناری پردیس"، کلیک کنید.