توسعه آموزش باعث افزایش تاب آوری جامعه می شود – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

توسعه آموزش باعث افزایش تاب آوری جامعه می شود - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی سلامت، یعقوب سلیمانی ظهر یکشنبه در آیین افتتاح اتاق متاورس و اتاق آماده عملیات تیم های سحر با بیان اینکه باید بسترهای لازم برای آموزش، کمک به انسان ها و بشریت فراهم باشد، گفت: امروزه هراندازه آموزش توسعه باید تاب آوری جامعه بالا می رود و خسران و خسارت در کشور کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه متاورس (نمادرس) بازدید مجازی از حوادث و سوانح و از جالبترین تجربه در آموزش عملی برای آمادگی در برابر مخاطرات و امدادرسانی است، افزود: متاسفانه بسیاری از خسران و خسارت در کشور به علت ضعف در حوزه آموزش است که باید بسترهای لازم برای این مهم فراهم شود.

سلیمانی ادامه داد: بستر جدید آموزش را جمعیت هلال احمر از طریق دانش آموزان، نوجوانان و مدارس شروع کرده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: امروزه برای تقویت آموزش حرفه ای، پیشرفته و بروز نیاز داریم که، باید بومی سازی شود و امیدواریم جمعیت هلال احمر به موقعیتی برسد که تمام توان خود را معطوف در جهت خدمت به مردم و بشریت کند.

سلیمانی با بیان اینکه هراندازه از جهت تجهیزات، علم و آموزش قوی باشیم برکات آن در جامعه نمایان می شود، افزود: در اتاق مجازی نمادرس با استفاده از عینک های سه بعدی واقعیت مجازی (VR)، دانش آموزان در شرایطی شبیه سیل یا زلزله واقعی قرار می گیرند و نحوه رویارویی با حوادث و مخاطرات از جمله پناهگیری و خروج اضطراری با رویکرد مانور زلزله و یا سیلاب را آموزش می بینند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به حوادث غزه گفت: هراندازه فریادی از کنوانسیون ژنو داده می شود ولی هیچ دادرسی نیست بنابراین باید توان را بالابرد تا انسانیت و بشریت در امن و امان باشد.

بازدید از پروژه عمرانی ابهر، افتتاح اتاق متاورس، اتاق آماده عملیات تیم های سحر، توزیع بسته های معیشتی، افتتاح دستگاه تصفیه آب 10 هزار لیتری، بازدید از روند ارایه خدمات سلامت رایگان، دیدار با خانواده محترم شهدا، جلسه شورای مدیران و افتتاح مدرسه امداد و نجات پایگاه شمالغرب از برنامه های سفر یک روزه دبیر کل به زنجان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توسعه آموزش باعث افزایش تاب آوری جامعه می شود – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توسعه آموزش باعث افزایش تاب آوری جامعه می شود – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.