تیاتر رضوی پس از اختتامیه رها نمی شود/معرفی برترین ها به تیاترفجر

تیاتر رضوی پس از اختتامیه رها نمی شود/معرفی برترین ها به تیاترفجر

به گزارش ویکی سلامت -مهدی روزبهانی کارگردان تیاتر صحنه ای و خیابانی و از شرکت کنندگان در جشنواره تیاتر رضوی، درباره این رویداد فرهنگی و هنری اظهار کرد: جشنواره رضوی از جمله جشنواره هایی است که هنرمندان عرصه تیاتر به ویژه بخش خیابانی، علاقه مند به حضور در آن هستند چون تنها جشنواره تخصصی در حوزه رضوی و پیرامون شخصیت امام رضا (ع) است.

وی معتقد است ویژگی حایز اهمیت این جشنواره این است که آثار ارسال شده پس از اختتامیه رها نمی شوند و اتمام جشنواره به معنای پایان کار اجراها نیست بلکه از اجرای در طی سال گروه ها نیز حمایت می شود.

روزبهانی عنوان کرد: همین حمایت از اجرای نمایش برای گروه ما هم اتفاق افتاد و منجر شد که امسال به بخش صحنه ای ورود پیدا کنیم که علت آن تداوم اجرا و پیگیری و حمایتی بود که دبیرخانه جشنواره از ما داشت.

ویکی سلامت نوشت: وی با بیان اینکه بسته نشدن پرونده آثار در روز اختتامیه و استمرار اجرا بعد از آن بسیار موثر است، تصریح کرد: مهمترین ویژگی که امسال این جشنواره پیدا کرد، توجه به اجرای عموم و حدف رقابتی بودن آن بود، خصوصا برای بخش خیابانی که موضوع اجرای عموم برای آن خیلی تعریف نشده است.

این کارگردان تیاتر با بیان اینکه جشنواره امسال در بخش خیابانی و صحنه ای تمرکز را بر اجرای عموم گروه های منتخب نمایشی گذاشت، اضافه کرد: پیشنهاد من این است که در کنار اجرای عموم به نحوی هم موضوع رقابتی و ارزیابی عملکرد گروه های نمایشی لحاظ شود تا گروه های برتر برای حضور در جشنواره فجر یا سایر جشنواره های خاص، نیز حمایت شوند.

روزبهانی اظهارکرد: وقتی جشنواره ای مزین به نام امام هشتم (ع) می شود ناخودآگاه دل هنرمند به این خوش است که حداقل یک اجرا در مشهد و در جوار این امام ریوف داشته باشد که اگر این امکان حتی در طول سال فراهم شود مایه مباهات است.

وی متذکر شد: در انتخاب اولیه آثار به این نکته باید توجه شود که صرفا اگر اثری نام امام یا جمله و دیالوگی از امام رضا (ع) داشت کار را رضوی نمی کند. در این ارزیابی باید به نوع انتقال مفهوم و سیره رضوی در نمایشنامه و طرح داستان، به صورت ویژه دقت شود.

این هنرمند تیاتر در پایان تاکید کرد: نمایش های حوزه رضوی باید به زوایای پنهان سیره و فرهنگ غنی امام رضا (ع) به صورت خاصی توجه کنند و از کلیشه ای بودن فاصله بگیرند.

245220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیاتر رضوی پس از اختتامیه رها نمی شود/معرفی برترین ها به تیاترفجر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیاتر رضوی پس از اختتامیه رها نمی شود/معرفی برترین ها به تیاترفجر"، کلیک کنید.