ثبت آلودگی هوا در 3 شهر خوزستان / گتوند در وضعیت خطرناک – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

ثبت آلودگی هوا در 3 شهر خوزستان / گتوند در وضعیت خطرناک - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی سلامت، بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در روز جاری (21 فروردین ماه 1403) وضعیت هوا در شهر گتوند با شاخص 500 میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت خطرناک تنفسی قرار گرفت.

همچنین شهر بهبهان با شاخص 169 در وضعیت ناسالم و قرمز و شهر هندیجان با شاخص 145 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس اعلام شد.

وضعیت هوای شهرهای آبادان، اندیمشک، ایستگاه استانداری و نیوساید شهر اهواز، ایذه، خرمشهر، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شوش، شوشتر، ماهشهر و مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

همچنین وضعیت هوای ایستگاه های حفاری، اداره کل محیط زیست، پادادشهر و پست برق شماره سه اهواز، حمیدیه، سوسنگرد، شادگان و کارون با شاخص زیر 50 در وضعیت سالم و پاک قرار دارند.

براساس طبقه بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا 50 هوا پاک، 51 تا 100 هوا قابل قبول، 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان 25 ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت آلودگی هوا در 3 شهر خوزستان / گتوند در وضعیت خطرناک – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت آلودگی هوا در 3 شهر خوزستان / گتوند در وضعیت خطرناک – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.