حفاری خط 11 با روش اتریشی/ روش دستی برای حفاری تونل مترو نداریم

حفاری خط 11 با روش اتریشی/ روش دستی برای حفاری تونل مترو نداریم

مجری خط 11 متروی تهران گفت: برای حفاری تونل مترو روش دستی نداریم.

به گزارش ویکی سلامت، هاشم روحانی مجری خط 11 متروی تهران در مورد آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث خط 11 مترو اظهار کرد: برای حفاری تونل های شهری معمولا چند روش وجود دارد؛ یکی از روش ها حفاری مکانیزه تمام مقطع است که اصطلاحا به آن حفاری با دستگاه TBM گفته می شود؛ این دستگاه ضمن حفاری مسیر، سازه تونل را هم احداث می کند.

وی افزود: یک روش دیگر برای حفر تونل، روش اتریشی یا همان NATM است که آن هم با ادوات حفاری انجام می شود؛ اما تمام مقطع نیست. زمانی از این روش استفاده می شود که یا به دلیل محدودیت های فنی امکان استفاده از دستگاه حفار مکانیزه نیست و یا خود دستگاه تی بی ام موجود نیست زیرا تعداد این قبیل دستگاه ها در کشور محدود است.

مجری خط 11 متروی تهران با بیان اینکه برای حفاری تونل مترو روش دستی نداریم، ادامه داد: با توجه به تاکید مدیریت شهری جهت احداث و بهره برداری از خطوط جدید در کوتاهترین زمان ممکن، در حال حاضر صرفا قطعه اول خط 11 به دلیل رسیدن به زمان بندی مورد نظر جهت بهره برداری ، به روش NATM حفاری خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت شهر، روحانی در توضیح بیشتر افزود: در این روش که به روش اتریشی معروف است، پیشروی حفاری به صورت مرحله ای (ابتدا طاق، سپس پله و درنهایت کف بند) خواهد بود. بدیهی است عملیات اجرای سایر قطعات این طرح با اولویت حفاری مکانیزه به شرط رعایت زمان بندی مصوب در دستور کار قرار دارد.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حفاری خط 11 با روش اتریشی/ روش دستی برای حفاری تونل مترو نداریم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حفاری خط 11 با روش اتریشی/ روش دستی برای حفاری تونل مترو نداریم"، کلیک کنید.