حملات مقاومت به نیروهای اشغالگر در الشجاعیه/ هشدار درباره ناامنی غذایی در غزه

در حالی که ارتش اشغالگر عملیات نظامی خود را در شهر رفح و خان یونس گسترش داده بامداد امروز-پنجشنبه- نبردهای شدید بین گروه‌های مقاومت فلسطین و نیروهای ارتش اشغالگر در گرفت.

به گزارش ویکی سلامت، در دویست و هفتاد و دومین روز جنگ غزه، گردان‌های مجاهدین اعلام کرد به همراه گردان‌های القدس، سربازان و خودروهای دشمن را در محور پیشروی در محله الشجاعیه در شرق غزه با رگبار خمپاره بمباران کردند.

گردان‌های القسام نیز اعلام کرد: ما به همراه گردان‌های القدس یک تانک مرکاوا ۴ را در محله الشجاعیه در شرق شهر غزه با بمب شواظ هدف قرار دادیم.

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند توپخانه رژیم صهیونیستی بار دیگر محله الشجاعیه را بمباران کرد. بالگردهای اشغالگران نیز به سوی شهروندان مناطق شمالی و غربی اردوگاه النصیرت تیراندازی کردند.

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد: در نتیجه حمله به خانه‌ای در خیابان «یافا» در شهر غزه، ۲ دختر شهید و تعدادی دیگر زخمی شدند.

همچنین خبرنگار الجزیره گزارش داد بمباران رژیم صهیونیستی خانه‌ای در کنار دیوار مدرسه متعلق به آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) را هدف قرار داد که تعداد زیادی شهید و مجروح بر جای گذاشت. مجروحان به مجتمع درمانی ناصر که تنها چند متر با محل مورد نظر فاصله دارد، منتقل شدند.

این خبرنگار افزود: بمباران رژیم صهیونیستی به مدرسه شارجه که محل اسکان آوارگان اردوگاه الشاطی در غرب شهر غزه است، چند شهید و زخمی در پی داشت. 

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد: در بمباران رژیم صهیونیستی در نزدیکی مسجد المحطه در محله التفاح در شرق شهر غزه یک نفر شهید و یک زخمی برجای گذاشت.

در عین حال ارتش رژیم صهیونیستی بامداد پنجشنبه اعلام کرد که در جریان نبردهای نوار غزه و کرانه باختری، یکی از فرماندهان تیپ گفعاتی کشته و تعدادی دیگر زخمی شده‌اند و تعداد کشته‌شدگان ارتش از ابتدای ماه جاری میلادی به هفت افسر و سرباز رسیده است.

هلال احمر: ۹۶ درصد از جمعیت غزه از ناامنی غذایی رنج می‌برند

در بعد انسانی نیز هلال احمر فلسطین اعلام کرد: تجاوز مداوم به نوار غزه، اکثر بیمارستان‌ها را از کار انداخته است. نزدیک به ۲ میلیون فلسطینی از مناطق خود آواره شده‌اند و شرایط آنها در حال بدتر شدن است.

هلال احمر فلسطین افزود: ۲۵۰ هزار نفر در مناطق در خطر تخلیه در خان یونس و رفح زندگی می‌کنند. آوارگان به دلیل آلودگی آب آشامیدنی در معرض خطر ابتلا به اپیدمی وبا هستند. ۹۶ درصد از جمعیت نوار غزه از ناامنی غذایی حاد رنج می‌برند.

بهداشت غزه نسبت به توقف کار در مجتمع پزشکی ناصر هشدار داد

وزارت بهداشت در نوار غزه هشدار داد که تا چند ساعت دیگر ژنراتورهای برق مجتمع پزشکی ناصر در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه به دلیل کمبود سوخت لازم برای کار، متوقف خواهند شد.

حملات مقاومت به نیروهای اشغالگر در الشجاعیه/ هشدار درباره ناامنی غذایی در غزه
مجتمع پزشکی ناصر

وزارت بهداشت غزه افزود که مجتمع ناصر تنها بیمارستان اصلی باقی مانده است که پس از کار افتادن بیمارستان اروپایی غزه، به بیماران در استان‌های خان یونس و رفح خدمات ارائه می‌دهد.

این وزارتخانه از همه نهادهای ذیربط، بین‌المللی و بشردوستانه درخواست کرد که مداخله کنند و سوخت لازم برای راه اندازی ژنراتورها را به سرعت تامین کنند.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حملات مقاومت به نیروهای اشغالگر در الشجاعیه/ هشدار درباره ناامنی غذایی در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حملات مقاومت به نیروهای اشغالگر در الشجاعیه/ هشدار درباره ناامنی غذایی در غزه"، کلیک کنید.