خاطره سرپرست حجاج ایرانی از شهدای خدمت

خاطره سرپرست حجاج ایرانی از شهدای خدمت

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در یکی از هتل های مدینه که زایران ایرانی در آن اقامت دارند، برگزار شد و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطراتی را درباره رییس جمهور و وزیر امور خارجه که در سانحه سقوط بالگرد شهید شدند، تعریف کرد.

به گزارش ویکی سلامت، «جلسه روحانیون و خادمان فرهنگی حج 1403» با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سیدعباس حسینی ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ با قرآیت آیاتی از سوره احزاب توسط «وحید براتی» و مرثیه خوانی «امیر عارفی» از خادمان امام رضا (ع) در هتل «میراژ السلام» مدینه با حضور حدود 100 روحانی کاروان، مدیران فرهنگی و معینه با برگزاری مراسم یادبود رییس جمهور شهید (آیت الله سید ابراهیم رییسی) و هیات همراهش برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب با اشاره به سابقه آشنایی اش با آیت الله سیدابراهیم رییسی اظهار کرد: شهید خدمت ویژگی های بارز فراوانی داشت که باید ما به عنوان خادم ضیوف الرحمن آنها را به عنوان الگو در خود نهادینه کنیم.

او با برشمردن چندین نکته که قابل الگو گرفتن از خادم الرضا (ع) گفت: اخلاص ایشان نخستین ویژگی بازرشان بود و از خدمت کردن مخلصانه به مردم و ملت هیچ گاه فروگذار نبود. همچنین دومین ویژگی او اخلاق مداری و شکیبایی اش بود. شهید سید ابراهیم رییسی حُسن خُلق داشت و با مردم و حتی بدخواهان خود این چنین برخورد می کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، سومین شاخصه رفتاری شهید سید ابراهیم رییسی را حسن ظن داشتن ومثبت اندیشی یاد کرد و گفت: اگر عینک بدبینی داشته باشیم نمی توانیم کاری کنیم.

او همچنین بیان کرد: ایشان درباره حل مشکل مردم و مساله حج کارهای بسیاری انجام دادند و دستی که برای مردم کار می کند، بوسیدنی است. از این رو رییس جمهور شهیدمان آیت الله سیدابراهیم رییسی برای ما یک حجت است و مردم هم قدرشناس ایشان بودند برای همین است که خدا مزد خدمتشان را با شهادت داد.

نواب ادامه داد: دشمن به دلیل ناراحتی هایی که دارد به دنبال این است تا می تواند نور این شمع نورانی را خاموش کند، اما دشمنان خودشان خواهند سوخت؛ چراکه رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم را هوشیار می کنند و آگاه هستند. همچنین روحانیون کاروان ها در حج باید توطیه و شایعات دشمن را با روشنگری نقش بر آب کند. همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند «حج وحدت و برایت خوبی در کنار برادران مسلمان خواهیم داشت».

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درباره شهید امیر عبدالهیان گفت: منش، ادب و اخلاق آقای امیر عبدالهیان هم برای ما الگوست. او انسانی وقت شناس بود و به تمام ظرایف اخلاقی توجه داشت و در چند جلسه ای که با ایشان داشتیم آنقدر رفتار متواضعی در برابر ما داشت که به شدت من را تحت تاثیر قرار داد. به یاد دارم از آقای امیرعبدالهیان سوال شد، چرا این مقدار عربستان می روید عمره به جا نمی آورید؟ او پاسخ داده بود که ابتدا مشکل مردم بر طرف شود سپس من هم با آنها انجام خواهم داد.

نواب با اشاره به برنامه های کاروانی، هتلی و ستادی در راستای گرامیداشت مقام شهدای خدمت، یادآور شد که این برنامه ها در حال انجام هستند و زایران در حج 1403 ختم گروهی قرآن دارند. علاوه بر این به نیابت شهدای خدمت زیارت خواهند کرد.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خاطره سرپرست حجاج ایرانی از شهدای خدمت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خاطره سرپرست حجاج ایرانی از شهدای خدمت"، کلیک کنید.