خروج تاریخی فضانوردان از ایستگاه فضایی چین

خروج تاریخی فضانوردان از ایستگاه فضایی چین

به گزارش ویکی سلامت، این ماموریت که حدود هشت ساعت به طول انجامید، توسط سه فضانورد حاضر در ایستگاه فضایی چین و با کمک یک تیم زمینی و بازوی روباتیک ایستگاه فضایی انجام شد.

به نقل از یورونیوز، این نخستین بار است که فضانوردان چینی دست به تعمیرات خارج از ماژول می زنند. هدف اصلی این ماموریت تعمیر و بررسی بال خورشیدی ماژول اصلی «تیانهه» بود. به گفته آژانس فضایی سرنشین دار چین، فضانوردان موفق شدند اثرات ناشی از برخورد ذرات شناور را بر روی بال خورشیدی ماژول پاکسازی کرده و از کارکرد درست دستگاه اطمینان خاطر حاصل کنند.

خدمه فضاپیمای «شنژو-17» در قالب ماموریتی شش ماهه از آذرماه سال جاری تا کنون در ایستگاه فضایی چین به سر می برند. آنها طبق برنامه، طیف وسیعی از آزمایش های فضایی و فناوری را انجام می دهند.

آنها برای نخستین بار در تاریخ 21 دسامبر از ماژول اصلی خارج شدند. ایستگاه فضایی چین «تیانگونگ» از ایستگاه فضایی بین المللی کوچکتر است و قرار است حداقل ده سال در مدار بماند.

مخالفت ایالات متحده با شرکت چین در برنامه های فضایی مرتبط با ایستگاه فضایی بین المللی از دلایل ساخت این ایستگاه فضایی چینی است.

چین برنامه های فضایی جاه طلبانه ای را برای خود تعریف کرده است و می خواهد تا سال 2030 میلادی فضانورد به کره ماه بفرستد.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خروج تاریخی فضانوردان از ایستگاه فضایی چین" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خروج تاریخی فضانوردان از ایستگاه فضایی چین"، کلیک کنید.