دارندگان کارت سوخت بخوانند/ سهمیه بنزین نوروز 1403 چقدر است؟

دارندگان کارت سوخت بخوانند/ سهمیه بنزین نوروز 1403 چقدر است؟

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، اخباری از افزایش سهمیه کارت سوخت خودروها به دلیل فرارسیدن عیدنوروز 1403 منتشر شده است.

اقتصادآنلاین در گزارشی نوشت: گاهی اتفاقاتی می افتد که دولت سهمیه کارت سوخت خودروها را افزایش می دهد به همین دلیل این روزها با نزدیک شدن به عید نوروز نیز زمزمه ای از سهمیه بنزین عید به گوش می خورد.

سهمیه بنزین عید کی واریز می شود؟

وزیر نفت به تازگی درباره اختصاص سهمیه بنزین عید اظهار کرده است: تمام تلاش خود را به کار بستیم تا ان شاءالله مردم عزیز در بحث تعطیلات عید نوروز دچار مشکل نشوند. به هرجهت تمامی 4200 جایگاهی سراسر کشور حتی در روزهای سال 1402 که مصرف بنزین به 143 میلیون لیتر رسید ولی هیچ جایگاهی متوقف نشد. با برنامه ریزی در مدیریت مصرف داریم، همه موضوعات در این خصوص را پوشش دادیم تا سوخت رسانی دچار مشکل نشود، گفت: جایگاه سیار هم داریم که در اختیار بخش خصوص قرار دارد. در شهریور 1400 در زمان تحویل دولت، تولید بنزین 96 میلیون لیتر در روز بود ولی امروز با فاز دوم پالایشگاه آبادان حدود 114 میلیون لیتر تولید بنزین در روز را شاهد هستیم.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز از افزایش کارت سوخت آزاد جایگاه ها در نوروز 1403 خبر داده است. او گفته است: کارت سوخت جایگاه ها در ایام نوروز افزایش می یابد تا دچار مشکل نشویم. کارت آزاد جایگاه ها در نوروز با توجه به میزان تردد و بالا بودن فروش آن ها به جایگاه های توزیع سوخت اختصاص می یابد.

بنابراین هنوز به طور رسمی هیچ کدام از مسیولان خبر اختصاص سهمیه بنزین عید را تایید نکردند.

میزان شارژ کارت سوخت هرماه

بنابر اعلام مسیولان شرکت پخش فرآورده های نفتی، سهمیه بنزین ماهیانه مالکان خودرو در ابتدای هر ماه به شرح زیر واریز می شود:

60 لیتر بنزین سهمیه ای
100 لیتر بنزین آزاد
سهمیه بنزین آزاد در پایان هر ماه صفر خواهد شد.
سهمیه بنزین یارانه ای تا 6 ماه یا معادل 360 لیتر ذخیره می شود.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دارندگان کارت سوخت بخوانند/ سهمیه بنزین نوروز 1403 چقدر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دارندگان کارت سوخت بخوانند/ سهمیه بنزین نوروز 1403 چقدر است؟"، کلیک کنید.