دانشگاه ها مصایب غزه را سرفصلی برای آموزش انسانیت قرار دهند

درخواست وزیر علوم از روسای دانشگاه های اسلامی؛

دانشگاه ها مصایب غزه را سرفصلی برای آموزش انسانیت قرار دهند

وزیر علوم، در پیامی خطاب به نشست فراملی دانشگاهی روز جهانی قدس گفت: از تمام دانشگاه های کشورهای اسلامی می خواهم مصایب فلسطین و غزه مظلوم و مقتدر را سرفصلی برای آموزش انسانیت، قرار دهند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، محمد علی زلفی گل وزیر علوم، در پیامی خطاب به نشست فراملی دانشگاهی روز جهانی قدس که به میزبانی حضوری و مجازی دانشگاه لرستان برگزار شد گفت: آموزه های ناب مقاومت فلسطین برای جهان و دانشگاه های دنیا، دفاع از شرافت، وطن و ناموس انسانی، در برابر وحشی گری، خون آشامی و نسل کشی است.

در این نشست که امروز چهارشنبه، 15 فروردین ماه سال جاری با همکاری دانشگاه لرستان و تعدادی از دانشگاه های کشورعراق از جمله دانشگاه های بغداد، کربلا و الزهراللبنات، به میزبانی حضوری و مجازی دانشگاه لرستان برگزار شد، پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قرایت شد.

متن پیام وزیرعلوم که در این نشست توسط علی نظری، رییس دانشگاه لرستان قرایت شد، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَقَدْ اَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِکَ رُسُلًا اِلَی قَوْمِهِمْ فَجَاءُوهُمْ بالْبَیِّنَاتِ فَانْتَقَمْنَا مِنَ الَّذینَ اَجْرَمُوا وَکَانَ حَقًّا عَلَیْنَا نَصْرُ الْمُوْمِنِینَ (الروم؛ آیه 47)

و پیش از تو پیامبرانی را به سوی قومشان فرستادیم؛ آنها با دلایل روشن به سراغ قوم خود رفتند ولی هنگامی که اندرز ها سودی نداد از مجرمان انتقام گرفتیم و مومنان را یاری کردیم و یاری مومنان همواره حقی است برعهده ما.

مسیله قدس شریف، غزه مظلوم و مقتدر، و فلسطین همیشه ماندگار برای تمامی وجدان های بیدار، مهم ترین مسیله بشریت است.

جهان امروز در صحنه غزه و فلسطین شاهد صف آرایی حق در برابر باطل، مظلومیت در مقابل ستم و ستم کاری، پایداری و مقاومت در برابر جبونی و ریاکاری، شجاعت در برابر ترس، انسانیت و کرامت در برابر وحشی گری و خون آشامی است و تمامی اینها سرفصل هایی آموزنده برای جهان و تمامی دانشگاه های دنیاست.

درس دفاع از کرامت و هویت در مقابل زذالت و پستی و پاداش، درس دفاع از شرافت و وطن و ناموس انسانی در برابر وحشی گری و خون آشامی و نسل کشی در تاریخ معاصر و جهان امروز، آموزه های ناب دانشگاه مقاومت فلسطین است.

مسیله فلسطین برای همیشه در تاریخ و برای وجدان های بیدار، حقیقت جو و عدالت خواه تمامی دانشگاهیان نور حقیقتی است که فرعونیان کودک کش هرگز نمی توانند آن را خاموش کنند.

همچنین جنایت اخیر این رژیم در حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که نقض آشکار همه پروتکل های پذیرفته شده بین المللی است بر سیاهه جرم و جنایت این رژیم نامشروع افزود و بر بی اعتباری بیشتر سردمداران این مولود خبیث استکبار، صحه گذاشت.

هرچند داغ شهادت فرزندان رشید این مرز و بوم برای ملت ایران سنگین است، اما به لطف و عنایت الهی، حاصل و برکت این شهادت ها، پیروزی نهایی امت اسلامی خواهد بود.

برگزاری نشست ها و همایش ها، از جمله نشست مشترک دانشگاه لرستان با تعدادی از دانشگاه های کشور های اسلامی برای روز جهانی قدس، کوچک ترین قدمی است که دانشگاهیان همسو با نقش مسیولیت های اجتماعی و سیاسی و علمی و آموزشی خود برمی دارند.

اینجانب در مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران ضمن تکریم چنین اقداماتی برای حمایت، همدلی، همدردی و همگامی با مقاومت فلسطینیان و مظلومیت آنان، از تمامی دانشگاه های کشور های اسلامی و از وجدان های پاک و ضمیر های آگاه می خواهم که مصایب فلسطین و قدس شریف و غزه مظلوم و مقتدر را سرفصلی برای آموزش انسانیت، شرافت، کرامت، عزت، هویت و شجاعت قرار دهند و البته حضور باشکوه و آگاهانه و مسیولانه همه دانشگاه های کشور های اسلامی در روز جهانی قدس، کمترین اقدام برای حمایت از کودکان و زنان و و بی پناهان ستمدیده فلسطین و گامی است محکم برای محکومیت جنایات ددمنشانه رژیم جعلی و غاصب و کودک کش صهیونیستی.

ما در این ماه مبارک رمضان و شب های عزیز قدر، از قرآن کریم و نهج البلاغه شریف آموخته ایم که سنت تغییرناپذیر الهی این چنین است که با هر جنایتی که رژیم غاصب و خون آشام اسراییل مرتکب می شود در حقیقت، خود را به نابودی و محو کامل از صحنه روزگار نزدیک تر می کند؛ «… اِنَ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ ۚ اَلَیْسَ الصُّبْحُ بقَرِیبٍ / فَلَمَّا جَاءَ اَمْرُنَا جَعَلْنَا عَالِیَهَا سَافِلَهَا وَاَمْطَرْنَا عَلَیْهَا حِجَارَهً مِنْ سجِّیلٍ مَنْضُودٍ / مُسَوَّمَهً عِنْدَ رَبّکَ ۖ وَمَا هِیَ مِنَ الظَّالِمِینَ ببَعِیدٍ» (هود؛ 81 تا 83).

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشگاه ها مصایب غزه را سرفصلی برای آموزش انسانیت قرار دهند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشگاه ها مصایب غزه را سرفصلی برای آموزش انسانیت قرار دهند"، کلیک کنید.