دردسر تازه برای فدراسیون خلق الساعه/ انحلال راگبی ورزش ایران را وارد چالش بین المللی می کند؟

دردسر تازه برای فدراسیون خلق الساعه انحلال راگبی ورزش ایران را وارد چالش بین المللی می کند؟

منحل شدن فدراسیون راگبی ایران و تبدیل شدن آن به انجمن، ظاهرا پیامد های بین المللی را برای ورزش ایران به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، فدراسیون راگبی بدل به یک مشکل تازه برای ورزش ایران شده و این مشکل می تواند یک دردسر بیهوده و تازه برای ورزش ایران باشد. فدراسیونی که از ابتدا تشکیل آن بدون کارشناسی و به شکل خلق الساعه بود و حالا انحلالش نیز با همین دست فرمان می تواند یک تهدید برای ورزش ایران باشد.

وزارت ورزش ایران سال گذشته و در دوران حمید سجادی بدون هیچ ادله منطقی و کار کارشناسی و تنها با استناد به نامه آسیاراگبی، انجمن راگبی ایران را تبدیل به فدراسیون کرد، اما اخیرا وزارت ورزش و جوانان تصمیم به انحلال این فدراسیون گرفت و اسبقیان معاون قهرمانی وزارت ورزش نامه انحلال این فدراسیون را ابلاغ نمود و به فدراسیون انجمن های ورزشی اعلام کرد از این پس راگبی با نام انجمن زیر نظر این فدراسیون فعالیت خواهد کرد.

با وجود اینکه این رشته المپیکی بوده و در بازی های آسیایی نیز دارای مدال است، اما وزارت ورزش بدون توجه به جایگاه این رشته و کار کارشناسی و همچنین طوماری که بیش از 3 هزار نفر از ورزشکاران و مربیان راگبی امضا کرده بودند، دستور به انحلال فدراسیون راگبی داد. نکته جالب اینکه وزارت ورزش در حالی فدراسیون راگبی را منحل نمود که دولت در قانون بودجه کل کشور در سال 1403، بودجه 5 میلیاردی فدراسیون راگبی را نیز به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرده بود.

اما ابعاد این انحلال تنها به داخل کشور ختم نمی شود و واکنش های بین المللی را هم در پی داشته. اخیر کنفدراسیون راگبی آسیا نامه ای به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک زده بود تا اطمینان حاصل کند که فدراسیون راگبی ایران به فعالیتش ادامه می دهد و دستگاه های دولتی دخالتی در امور این فدراسیون ندارند اما با اتفاقات اخیر موضوع انحلال راگبی می تواند به چالشی بین المللی برای ورزش ایران تبدیل شود و فدراسیون جهانی به همراه کنفدراسیون آسیا نیز این ورزش را به خاطر دخالت ها تهدید به تعلیق کنند تا پس از مدت ها که ورزش ایران در آرامش به سر می برد، بار دیگر نزدیک به مسابقات المپیک پیامد های بین المللی گریبان ورزش ایران را بگیرد. 

عجیب اینکه رشته ای که جایگاه چندانی در ورزش ایران ندارد با یک تصمیم خلق الساعه و بدون کارشناسی می تواند بدل یک دردسر تازه برای ورزش ایران شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دردسر تازه برای فدراسیون خلق الساعه/ انحلال راگبی ورزش ایران را وارد چالش بین المللی می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دردسر تازه برای فدراسیون خلق الساعه/ انحلال راگبی ورزش ایران را وارد چالش بین المللی می کند؟"، کلیک کنید.