در صورت حفظ کیان خانواده می توانیم سلامت جامعه را ارتقا دهیم

در صورت حفظ کیان خانواده می توانیم سلامت جامعه را ارتقا دهیم

رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه سلول اصلی جامعه خانواده است، اظهار کرد: اگر بتوانیم کیان خانواده را حفظ کنیم، می توانیم جامعه را هم حفظ کنیم و سلامت آن را ارتقا دهیم.

به گزارش ویکی سلامت، دکتر صابر جباری درباره بیست وهشتمین اجلاس کشورهای گروه پنج با موضوع سلامت خانواده گفت: خانواده سلول اصلی جامعه و جایگاه آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: با توجه به اهمیت ویژه ای که موضوع خانواده در کشورهای مختلف جهان به ویژه کشورهای منطقه که اصالت خانواده در آن ها هنوز حفظ شده است، دارد، محور اصلی این اجلاس سلامت زنان و خانواده است.

رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: پنل تخصصی با موضوع سلامت مادران و جوانی جمعیت نیز در این اجلاس برگزار شد. 

جباری اضافه کرد: سلول اصلی جامعه خانواده است و اگر بتوانیم کیان خانواده را حفظ کنیم، می توانیم جامعه را هم حفظ کنیم و سلامت آن را ارتقا دهیم.

 وی افزود: کانون و محور اصلی خانواده هم زنان و مادران هستند که نقش ویژه ای در استحکام خانواده دارند.

رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در این پنل کشورهای عضو گزارشی از وضعیت سلامت زنان و مادران خود را ارایه کردند، اظهار کرد: ایران هم آخرین دستاوردهایش در حوزه سلامت زنان را تشریح کرد که پیشرفت های برنامه های ایران پس از انقلاب بسیار مورد توجه نمایندگان کشورهای گروه پنج قرار گرفت. 

 وی گفت: کشورهای عضو خواستار انتقال تجارب ایران در سلامت مادران و کاهش مرگ و میر مادران باردار، زنان، کودکان و نوزادان هستند. 

 جباری با بیان اینکه در بیانیه پایانی پنل بر محورهای مختلفی تاکید و قرار شد کمیته مشترکی بین کشورها در سطح کارشناسی و مدیریتی شکل بگیرد، گفت: در این اجلاس همچنین درباره تهدیدات و پیامدهای سیاست های تنظیم خانواده که در کشورهای همسایه در حال اجراست، هشدار دادیم و گفتیم که اگر مثل ما غفلت کنند، به زودی دچار پیامدهای منفی آن خواهند شد.

 به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، وی با اشاره به محورهای مورد توافق بیست وهشتمین اجلاس کشورهای گروه پنج گفت: تقویت نظام خدمات بهداشتی و درمانی مادران و گروه سنی خانواده، تقویت سیستم پایش و پیشگیری از مرگ مادر، تقویت برنامه های خودمراقبتی دختران، زنان و مادران، حفاظت از باروری و استفاده از روش های سنتی برای پیشگیری و درمان ناباروری، رویکرد اصلاح سبک زندگی و حفظ و ارتقای کرامت مادری و فرزند آوری، محورهای مورد توافق اعضا در این اجلاس بود.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در صورت حفظ کیان خانواده می توانیم سلامت جامعه را ارتقا دهیم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در صورت حفظ کیان خانواده می توانیم سلامت جامعه را ارتقا دهیم"، کلیک کنید.