دستگیری روانشناس اینستاگرامی که با اسلحه از مردم اخاذی می کرد!

دستگیری روانشناس اینستاگرامی که با اسلحه از مردم اخاذی می کرد!

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع اخاذی و تهدید در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت (فتا) از شناسایی و کشف پرونده با موضوع اخاذی و تهدید در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت مجرم با پوشش روانشناس با خانم ها ارتباط گرفته و پس از ملاقات حضوری با استفاده از اسلحه و بی سیم از آنها اخاذی می کرد.

وی افزود: در ابتدا خانم جوانی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد فردی ناشناس در فضای مجازی با اغفال وی اقدام به اخاذی از وی می کند. شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان داشت به علت مشکلات شخصی نیاز به روانشناس داشتم که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک روانشناس آشنا شدم که یک صفحه روانشناسی داشت و مطالب خوبی گذاشته بود و در صحبت های اولیه احساس کردم این شخص می تواند کمکم کند برای همین آدرس دفتر او را گرفتم و حضورا مراجعه کردم که پس از حضورم اقدام به آزار و اذیت بنده کرد و با نشان دادن اسلحه و بی سیم من را تهدید و از بنده اخاذی کرد.

معظمی گودرزی با اشاره به بررسی آنی پرونده توسط افسران سایبری پلیس فتا پایتخت گفت: بلافاصله پس از بررسی اظهارات شاکی و تحقیقات سایبری، اقدامات اولیه پرونده آغاز شد و موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

رییس پلیس فتا پایتخت با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از 10 نفر گفت: کارشناسان فنی این پلیس با تحقیقات گسترده در فضای مجازی متوجه شدند مجرم با جعل عنوان روانشناس در اینستاگرام فعالیت میکند و بعد از پیدا کردن سوژه های خود اهداف مجرمانه خود را پیش می برد که با تلاش های شبانه روزی پلیس این فرد شناسایی و پس از تشریفات قضایی در محل اختفای خود دستگیر شد و یک قبضه سلاح کمری و تعدادی بیسیم نیز از وی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه این شخص دارای سابقه بیماری روانی است، بیان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا گفت به قصد اخاذی و ارتباط با خانم ها با پوشش روانشناس در اینستاگرام فعالیت می کردم و پس از صحبت های کوتاه با ترغیب آنان به مراجعه حضوری، در دفتر کار خودم با استفاده از اسلحه و بی سیم اقدام به تهدید و اخاذی از آنها می کردم.

معظمی گودرزی به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان به هویت ها در فضای مجازی اعتماد نکنید چرا که نتیجه این اعتماد گرفتار شدن شما در دام شیادان اینترنتی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری روانشناس اینستاگرامی که با اسلحه از مردم اخاذی می کرد!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری روانشناس اینستاگرامی که با اسلحه از مردم اخاذی می کرد!"، کلیک کنید.