دلار پرقدرت می تازد! – ویکی سلامت

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، براساس این گزارش، حتی یوان چین که پیش از این بحث ها بر سر جایگزینی آن با دلار آمریکا ادامه داشت، اکنون به عنوان یک رقیب ضعیف در بازار حضور دارد. موضوعاتی از جمله رقابت با چین، جنگ روسیه در اوکراین، کشمکش در واشنگتن بر سر سقف بدهی ایالات متحده و افزایش سطح بدهی، وضعیت دلار را به عنوان ارز غالب جهان در سال های اخیر زیر ذره بین برده است.

مورگان استنلی در گزارش جدیدی که وضعیت ذخیره دلار را بررسی می کند، گفت که انتظار ندارد سلطه این ارز به زودی بر بازارها برداشته شود. بنابر این گزارش دلار در اقتصاد جهانی و در طیفی از معیارهای اقتصادی و مالی همچنان تاثیرگذار است.

دلار پرقدرت می تازد!

مورگان استنلی گفت:« نگرانی ها در مورد چشم انداز مالی ایالات متحده و استفاده مداوم واشنگتن از تحریم های اقتصادی می تواند برخی از کشورها را به جستجوی جایگزین هایی برای دلار برانگیزد، اما این کار دشواری است.»

مورگان استنلی در ادامه این گزارش با اشاره به یوان چین، گفت:« رقیب اصلی ایالات متحده، چین است. بنابر آنچه ما فکر می کنیم، چین با چالش هایی از جمله بدهی و جمعیت بالا مواجه است و براساس چالش هایی که دارد، ذخیر ارزی یوان آن باید از 2.3 درصد اکنون به 5 درصد در سال 2030 افزایش یابد.»

مورگان استنلی در آخر گفت:« ممکن است دلار در دوره هایی ضعیف شود و نزدیک شدن به تاریخ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده می تواند آزمایشی برای عملکرد این ارز باشد.»

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلار پرقدرت می تازد! – ویکی سلامت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلار پرقدرت می تازد! – ویکی سلامت"، کلیک کنید.