رئیس جمهور قبرس منکر همکاری با رژیم صهیونیستی شد

رئیس جمهور قبرس منکر همکاری با رژیم صهیونیستی شد

پس از هشدار سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به قبرس درباره هرگونه همکاری با رژیم صهیونیستی برای حمله به لبنان، رئیس جمهور قبرس در مقام پاسخ برآمد و مدعی شد کشورش به هیچ وجه در درگیرهای نظامی خود را دخیل نمی‌کند.

به گزارش ویکی سلامت، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر چهارشنبه در سخنانی ضمن هشدار به قبرس درباره همکاری با رژیم صهیونیستی گفت: گشودن فرودگاه‌ها و پایگاه‌ها برای دشمن برای هدف قرار دادن لبنان مانند این است که قبرس به بخشی از جنگ تبدیل شده است. 

در این میان نیکوس کریستودولیدس، رئیس جمهور قبرس کشورش را «نه بخشی از مشکل خاورمیانه که بخشی از راه حل برای آن» دانست. 

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور قبرس مدعی شد: جمهوری قبرس به هیچ وجه درگیر منازعات نظامی نیست. جمهوری قبرس بخشی از مشکل نیست، جمهوری قبرس بخشی از راه حل است.

وی در توجیه سخنانش به کریدور بشردوستانه برای غزه اشاره کرد.

کریستودولیدس هم‌چنین در پاسخ سؤالی درباره اینکه آیا هنوز کانال ارتباطی با حزب‌الله یا دولت لبنان وجود دارد، گفت «نیکوزیا یک کانال ارتباطی با دولت‌های لبنان و ایران دارد» و افزود: در اینجا کانال‌های ارتباطی از طریق مسیر دیپلماتیک وجود دارد.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رئیس جمهور قبرس منکر همکاری با رژیم صهیونیستی شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رئیس جمهور قبرس منکر همکاری با رژیم صهیونیستی شد"، کلیک کنید.