راه اندازی دو نیروگاه با ظرفیت 12 مگاوات تولید برق

توسط محققان پارک علم و فناوری البرز؛

راه اندازی دو نیروگاه با ظرفیت 12 مگاوات تولید برق

رییس پارک علم و فناوری استان البرز از راه اندازی دو نیروگاه خورشیدی و تولید همزمان برق و حرارت در این استان خبر داد.

مهدی عباسی، رییس پارک علم و فناوری البرز، درباره راه اندازی نیروگاه های تولید همزمان برق و حرارت (CHP) به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، گفت: براساس مصوبه ای که از هییت امنای پارک های علم و فناوری مربوط به استان البرز دریافت کردیم، 54 قطعه زمین به شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور این پارک اختصاص یافت تا برق و انرژی مورد نیاز این واحد ها تامین شود.

وی افزود: از این رو حدود 5 هکتار در محل پارک علم و فناوری استان البرز به نیروگاه ها اختصاص یافت.

ظرفیت تولیدی این نیروگاه ها 12 مگاوات برق است

رییس پارک علم و فناوری استان البرز ادامه داد: همچنین قراراست یک نیروگاه خورشیدی نیز در کنار نیروگاه برق و حرارت در محل پارک، راه اندازی شود.

عباسی افزود: برای گام های ابتدایی، ظرفیت 12 مگاوات را برای هر دو نیروگاه را درنظر گرفته ایم که این افزایش خواهد یافت.

به گفته عباسی، بنا داریم مازاد تولید انرژی در این نیروگاه ها را به دولت بفروشیم.

وی گفت: بخش خصوصی 10 میلیون یورو، برای راه اندازی این نیروگاه ها در پارک البرز سرمایه گذاری کرده است. پیش بینی می شود تا یک سال آینده، اولین نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت احداث و بلافاصله بعد از آن، نیروگاه خورشیدی در محل پارک علم و فناوری استان البرز راه اندازی شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه اندازی دو نیروگاه با ظرفیت 12 مگاوات تولید برق" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه اندازی دو نیروگاه با ظرفیت 12 مگاوات تولید برق"، کلیک کنید.