راه اندازی گشت ویژه صیانت از محدوده استحفاظی باغات قصردشت شیراز

راه اندازی گشت ویژه صیانت از محدوده استحفاظی باغات قصردشت شیراز

ویکی سلامت/فارس مراسم افتتاح گشت ویژه صیانت از محدوده استحفاظی باغات قصردشت شیراز امروز، اول فروردین ماه در شیراز برگزار شد.

مراسم مذکور با حضور مسعود زارعی رییس کمیسیون سلامت، خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، ابراهیم کمالی عضو شورای اسلامی شهر و ناظر اداره باغات، عباداله زارعی مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری حوزه معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز و عبدالرسول امیری سرپرست اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت برگزار شد.

این واحد به لحاظ ساختاری مستقیم و ویژه زیر نظر اداره حوزه استحفاظی باغات است که این مهم پیش ازاین با توجه به طرح مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی توسط مناطق  1و 6 نظارت و کنترل می شد.

مسعود زارعی، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم گفت: در راستای پاسخگویی به نیاز شهروندان و صیانت از منابع طبیعی این شهر واحد گشت صیانت از باغات و جلوگیری از تخلفات باغات در اداره حوزه استحفاظی باغات با 4 دستگاه ماشین گشت زنی ویژه، آغاز به کار کرد.

ابراهیم کمالی، ناظر شورای اسلامی شهر شیراز نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: پس از بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که نداشتن یک واحد اجرایی مستقل در خود این اداره و وابستگی به تخلفات مناطق در بحث نظارت، عملاً کار نظارت را ضعیف می کند و ایجاد یک واحد مستقل نظارتی تحت عنوان گشت ویژه صیانت در حوزه ستاد باغات می تواند هم نظارت را بهتر کند و هم پاسخگویی این حوزه را به نیازهای شهروندان منصفانه تر و عادلانه ترکند.

عبادالله زارعی، مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری حوزه معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز اظهار کرد: همکاری مضاعف با مجموعه ستاد باغات قصردشت را در دستور کار قرار خواهیم داد و از امروز همکاران برنامه ریزی گشت زنی شبانه روزی را داشته باشند تا بتوانند در خصوص پیشگیری و جلوگیری از تخلفات پاسخگوی نیاز شهروندان در این حوزه باشند.

عبدالرسول امیری، سرپرست اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت نیز  گفت: بزرگ ترین چالش ما در بحث نظارت چندگانگی ساختار نظارت و عدم وجود واحد مستقل زیر نظر مستقیم این اداره بود که به صورت ویژه خواسته و رسالت اصلی بر اساس وظایف محوله یعنی صیانت، حفظ، نگهداری و جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز این حوزه را پیگیری کند، چرا که وسعت منطقه تحت نظارت بسیار گسترده و لزوم تقویت نظارت را الزامی می کرد.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه اندازی گشت ویژه صیانت از محدوده استحفاظی باغات قصردشت شیراز" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه اندازی گشت ویژه صیانت از محدوده استحفاظی باغات قصردشت شیراز"، کلیک کنید.