رتبه بندی بیمارستانها برای پذیرش بیماران خارجی

رتبه بندی بیمارستانها برای پذیرش بیماران خارجی

به گفته رییس مرکز نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، بیمارستان هایی که درجه یک، عالی یا برتر دارند، می توانند بیماران خارجی و گردشگر سلامت را پذیرش و جذب کنند.

به گزارش ویکی سلامت، دکتر سیدهاشم دریاباری پیرامون موضوع اهمیت رتبه بندی بیمارستانها در پذیرش بیماران خارجی گفت: کشور ما به دلایل مختلف پتانسیل بالایی برای جذب گردشگری سلامت دارد.

وی با بیان اینکه کادر پزشکی مجرب، زیر ساخت های خوب و بیمارستان ها و تجهیزات کاربردی بیماران خارجی را به کشور ما سوق می دهد افزود: بیمارستان های ما به صورت کلی اعتباربخشی شده و به درجات یک تا چهار تقسیم می شوند.

رییس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: سه محور عمده مراقبت و درمان، حقوق گیرندگان خدمت و مدیریت و رهبری بیمارستان در رتبه بندی بیمارستان ها نقش دارند.

وی با اشاره به اینکه بیمارستانهای درجه یک باز به درجه عالی و برتر تقسیم می شوند اظهار کرد: بیماران گردشگری سلامت لازم نیست به تمام بیمارستانهای کشور مراجعه کنند. بیمارستان هایی که درجه رتبه بندی یک و عالی یا برتر را دارند می توانند بیماران خارجی و گردشگر سلامت را پذیرش و جذب کنند.

رییس مرکز نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه نیازی نیست تمام بیمارستان ها گردشگر سلامت را جذب کنند مطرح کرد: در اعتبار بخشی بیمارستان ها همه موارد لحاظ می شود. ما پانصد آیتم برای سنجش بیمارستان ها داریم.هدف نهایی همه این بیمارستان ها این است که کیفیت خدمات رسانی به مردم را بالا ببرند.

دریاباری با ذکر این مطلب که ما از بیماران خارجی انتظار داریم از آژانسها و شرکت های رسمی وارد کشور شوند و به بیمارستانهای مجوزدار مراجعه کنند گفت: بیماران از طریق مجاری رسمی و اداری وارد کشور شوند. زیر ساختها در کشور ما به نحو خوبی وجود دارد. اگر بیمارستانی به صورت غیر قانونی بیماری را پذیرش کند ما از طریق قانونی عمل می کنیم.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رتبه بندی بیمارستانها برای پذیرش بیماران خارجی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رتبه بندی بیمارستانها برای پذیرش بیماران خارجی"، کلیک کنید.