رسانه فرانسوی از دلایل پیشنهاد ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین پرده برداشت

رسانه فرانسوی از دلایل پیشنهاد ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین پرده برداشت

مجله فرانسوی «ماریان» می نویسد که پیشنهاد رییس جمهور فرانسه مبنی بر اعزام احتمالی نیروهای ناتو به کی یف احتمالا ناشی از سه ارزیابی توسط ارتش فرانسه است که «اوضاع وخیمی» را از درگیری اوکراین ترسیم کرده است.

به گزارش ویکی سلامت، «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه چندی پیش در نشست سران کشورهای اروپایی از پیشنهاد خود درخصوص اعزام نیروهای ناتو به کی یف رونمایی کرد؛ پیشنهادی که با خشم و انتقادات فراوانی از سوی رهبران اروپایی مواجه شد.

گزارش مجله فرانسوی «ماریان» استدلال می کند که اوکراین در ضد حمله نافرجام ژوین 2023 نیروهای آموزش دیده غربی را از دست داد و علاوه بر آنکه نیروهای کافی برای بسیج ندارد، شکست اخیر آنها در شهر آودیوکا حاکی از آن است که اوکراین نمی تواند خط دفاعی را در برابر روسیه حفظ کند.

این مجله در گزارشش با اشاره به ارزیابی های ارتش فرانسه می نویسد: به دنبال ضدحمله فاجعه آمیز کی یف، اوکراین نمی تواند به لحاظ نظامی در این جنگ پیروز شود. هم چنین لازم به ذکر است که نیروهای روسی با تکنیک و تاکتیک های جدید و استاندارد خود می دانند که چگونه عملیات های دفاعی را انجام دهد.

در اسناد محرمانه ارتش فرانسه که در گزارش «ماریان» منتشر شده، آمده است که تداوم یافتن راه حلی نظامی در اوکراین توسط غرب «جدی ترین اشتباه آنها از تحلیل و بررسی جنگ» است.

یک افسر ارشد فرانسه در این سند محرمانه می گوید: «اعزام نیروهای فرانسوی به اوکراین غیرمنطقی است. اشتباهی نباید مرتکب شد و در برابر روس ها ما ارتش و سردسته تشویق کنندگان هستیم!»

گزارش مجله «ماریان» با استناد بر ارزیابی های ارتش فرانسه، چشم انداز جنگ اوکراین در سال 2024 را شرح می دهد و می نویسد: کی یف به 35 هزار نیرو در ماه نیاز دارد اما کمتر از نصف این تعداد را جذب می کند، درحالیکه روسیه هر ماه 30 هزار نیرو جذب می کند. هم چنین در عین حال، حمله سال 2023 نیمی از 12 تیپ رزمی کی یف را از نظر تاکتیکی نابود کرد.

این گزارش تاکید می کند: غرب می تواند با ارایه پرینترهای سه بُعدی پهپادهایی را تولید کند اما قادر نخواهد بود نیرو پرینت کند!

گزارش «ماریان» در ادامه اذعان می کند که نیروهای ویژه غربی و «سربازانی با لباس غیرنظامی» در اوکراین حضور پررنگ تری دارند.

این اولین باری نیست که چنین مسیله ای درخصوص جنگ اوکراین و نیروهای حاضر در میدان نبرد بحث می شود. در پی اختلافات اخیر رییس جمهور فرانسه و «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان، افشاگری هایی پیرامون این مسیله رخ داد.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان وارد صحنه اختلاف نظرات اروپایی شده و با افشاگری هایی درخصوص همکاری پنهانی و مخفیانه بریتانیا، فرانسه و ایالات متحده در جنگ اوکراین، کل این قاره و متحدان را در بهت و شوکی عظیم فرو برد. در این میان، نه تنها انگلیس و فرانسه رسما اظهار نظری در این خصوص انجام ندادند، بلکه اصلا مشخص نشد که این کشورها تسلیحات خود را چگونه در اوکراین مستقر کرده اند. ناگفته نماند که صدراعظم آلمان پس از افشای این اطلاعات، فورا توسط مقامات پیشین به «برملاسازی رازهای جنگی» متهم شد.

این مجله فرانسوی هم چنین در پایان با تاکید بر ارزیابی های ارتش فرانسه این گونه می نویسد: جنگ آودیوکا یک شکست برای نیروهای اوکراینی تلقی می شود زیرا روسیه با استفاده از بمب های سنگین، «جهنمی» را برای سربازان اوکراینی ایجاد کرد.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه فرانسوی از دلایل پیشنهاد ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین پرده برداشت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه فرانسوی از دلایل پیشنهاد ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین پرده برداشت"، کلیک کنید.