رسانه های عبری: حزب الله اسراییل را به عصر حجر باز می گرداند

رسانه های عبری به خسارت های سنگین وارد شده به ارتش رژیم صهیونیستی در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب الله لبنان پرداختند و تاکید کردند که حزب الله به تدریج این رژیم را به عصر حجر باز می گرداند.

به گزارش ویکی سلامت، رسانه های عبری گزارش دادند: مساله ای که از چند ماه پیش نسبت به آن هشدار داده می شد، در حال اتفاق افتادن است و آن این است که حزب الله لبنان به تدریج و با ثبات اسراییل را به عصر حجر باز می گرداند. حزب الله لبنان خسارت های سنگینی را به سامانه های اطلاعاتی و رادارها و سامانه های هشدار ارتش اسراییل وارد کرده است.

بیشتر این حقیقت ها از مردم اسراییل مخفی می ماند. اسراییلی ها تنها مقدار اندکی از حقیقت را می دانند. داده های اطلاعاتی که حزب الله لبنان درباره سامانه های اسراییل جمع آوری می کند، دقیق است. حتی در سطح سازمان های اطلاعاتی پیشرفته غربی است. حزب الله توانایی های رصد و جمع آوری اطلاعات دقیق و انجام عملیات دقیق را دارد. هدفی در شمال نیست که حزب الله نتواند آن را مورد حمله قرار دهد. در واقع حزب الله با موفقیتی بیش از 50 درصد اهداف خود را مورد حمله قرار می دهد. توانایی های اطلاعاتی حزب الله لبنان در بالاترین سطح قرار دارد.

سایت عبری «نسیف نت» گزارش داد: حزب الله لبنان از چند ماه پیش توانایی یا ناتوانی ارتش اسراییل برای رهگیری پهپادهای انتحاری را آزموده است. نیروهای حزب الله برای شلیک پهپادها از طریق دوربین ها به جای جی پی اس آموزش دیده اند. میانگین دقت شلیک این پهپادها بسیار بالاست. حزب الله لبنان از پهپادهای شبح پیشرفته ای استفاده می کند که دارای تکنولوژی مخفی شدن با هدف ممانعت از کشف آن از سوی رادارها هستند.

رسانه های عبری: حزب الله اسراییل را به عصر حجر باز می گرداند
هدف گیری دقیق پایگاه های صهیونیستی توسط حزب الله

این رسانه ها گزارش دادند: حزب الله لبنان در یک حمله اولیه 50 درصد از سامانه گنبد آهنین اسراییل در شمال را از کار می اندازد. بهتر است ارتش و دولت پایگاه های دایمی سامانه گنبد آهنین را برای ممانعت از هدف گیری آن توسط پهپادهای حزب الله منتقل کنند. تعداد زیادی از پهپادهای حزب الله به داخل اراضی اشغالی وارد شده اما سامانه های ارتش در رهگیری آن شکست خورده است. همچنین حزب الله لبنان خسارت هایی را به سامانه «هیتس» وارد کرده است. علاوه بر پهپادها حزب الله لبنان موشک های ضد زرهی را علیه خودروهای زرهی آزمایش کرده و در هدف گیری سامانه دفاعی اسراییل و حمله به تانک های مرکاوا و خودروهای زرهی دیگر موفق بوده است.

از سوی دیگر «یفتاح رون تال» فرمانده سابق نیروی زمینی ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی گفت: حزب الله لبنان هیچ اهمیتی به ما نمی دهد. کریات شمونا به شهر ارواح و یک منطقه جنگی متروکه تبدیل شده است.

وی افزود: ما الجلیل را از دست می دهیم و حزب الله لبنان منطقه امنیتی را در داخل اسراییل ایجاد کرده به جای اینکه اسراییل بتواند چنین منطقه ای را در جنوب لبنان ایجاد کند. قدرت بازدارندگی ما به شدت آسیب دیده است.

از زمان آغاز جنگ غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب الله لبنان بر توقف جنگ غزه به عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

در حالی که موشک ها از لبنان به اراضی اشغالی شلیک می شوند و این مناطق را ویران می کنند، برخی از مسیولان رژیم صهیونیستی بر این باور هستند که پاسخ ضعیف دولتشان نشان دهنده این است که مناطق شمالی به دست حزب الله افتاده است.

حملات حزب الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می شود، به کابوسی برای شهرک نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده اند.

به گزارش رسانه های عبری ، ده ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک های شمال می گویند کابینه نتانیاهو آن ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی کند.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه های عبری: حزب الله اسراییل را به عصر حجر باز می گرداند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه های عبری: حزب الله اسراییل را به عصر حجر باز می گرداند"، کلیک کنید.