رفع تمام نقاط پرحادثه در خراسان شمالی

رفع تمام نقاط پرحادثه در خراسان شمالی

ویکی سلامت/خراسان شمالی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از رفع تمام نقاط پرحادثه در این استان خبر داد.

محمد مشتری در نشست خبری که سوم تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: در دولت سیزدهم ۳۴ نقطه پرحادثه رفع شده است که هشت نقطه باقی مانده، و طی ۱۵ روز آینده آن‌ها نیز رفع خواهند شد.

وی گفت: در دولت سیزدهم ۱۶۸.۹ کیلومتر راه روستایی با اعتبار هشت هزار و ۴۴۵ میلیارد ریال ساخته شده است.

مشتری تصریح کرد: در حال حاضر ۳۶ کیلومتر راه روستایی در استان آماده آسفالت است که قیر مورد نیاز از سازمان راهداری گرفته شده و یا اینکه به پیمانکار حواله داده شده تا قیر را تامین کند.

 وی با اشاره به اینکه نوسازی ماشین آلات راهداری یکی دیگر از اقداماتی بوده که در دولت سیزدهم انجام شده است، افزود: ۳۹ دستگاه ماشین آلات راهداری طی سه سال گذشته خریداری شده است.

به گفته این مقام مسئول فرسودگی ماشین آلات راهداری استان ۵۰ درصد بوده که هم اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

وی در ارتباط با سامانه و تجهیزات هوشمند نیز بیان کرد: درصدد هستیم تا تعداد دوربین‌های نظارتی، ثبت تخلف و … را افزایش دهیم.  در حال حاضر ۱۰۰ درصد راه‌های اصلی و شریانی تحت پوشش این دوربین‌ها قرار دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: ۴۰ درصد از راه‌های فرعی با دوربین‌های مورد نظر هوشمندسازی شده و به دنبال آن هستیم تا سطح پوشش را افزایش دهیم.

وی به تصادفات جاده ای نیز اشاره کرد و گفت: تصادفات اتفاق افتاده در سال گذشته بیشتر در راه‌های اصلی بوده اما امسال در راه‌های فرعی و روستایی زیادتر شده است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رفع تمام نقاط پرحادثه در خراسان شمالی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رفع تمام نقاط پرحادثه در خراسان شمالی"، کلیک کنید.